Каталог матеріалів

Урок №8 для 8 класу з української мови за О. Авраменко, З. Тищенко - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Сполучники сурядності та підрядності. Розрізнення прийменників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2025)» для 8 класу за програмою НУШ.

Урок № 8.

Тема. Сполучники сурядності та підрядності. Розрізнення прийменників, сполучників, часток і співзвучних слів інших частин мови

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про сполучники сурядності та підрядності; удосконалювати вміння розрізняти прийменники, сполучники, частки та співзвучні слова інших частин мови; формувати навички правильного вживання цих службових частин мови в усному й писемному мовленні; розвивати вміння аналізувати мовні явища, логічно обґрунтовувати власний вибір, працювати з текстом; формувати критичне мислення та мовленнєву грамотність; виховувати уважність і відповідальність у застосуванні мовних норм.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розмежовує сполучники сурядності й підрядності, визначає роль їх у реченні; складає речення зі службовими частинами мови; працює зі словником; формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння; розмежовує в тексті фактичну інформацію та суб’єктивні судження.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Інтерактивне завдання.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте речення та виконайте завдання.

Слайди 10-11. Прочитайте текст. Заповніть таблицю виділеними в тексті сполучниками. Прокоментуйте їхню роль у реченнях.

Слайд 12. Робота в парах. Спочатку випишіть речення з виділеними прислівниками, а потім — із виділеними прийменниками.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Мислимо творчо. Розгадайте малюнковий кросворд і виконайте завдання.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайди 19-21. Культура слова. Запам’ятайте значення фразеологізмів.

Закріплення вивченого

Слайди 22-24. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 25. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні