Каталог матеріалів

Урок №8 для 3 класу з літературного читання за О. Савченко, І. Красуцькою - Медіавіконце: колаж «Наш клас». Що таке колаж? Як його створити? Як краще провести презентацію колажу? (с. 16-17).

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 2 // О.Савченко, І.Красуцька за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №008. Медіавіконце: колаж «Наш клас». Що таке колаж? Як його створити? Як краще провести презентацію колажу?

Очікувані результати: учні цілісно сприймають простий медіатекст; обговорюють зміст і форму (світлини, малюнки, тексти); перетворюють усну інформацію на колаж; відповідають на запитання; обговорюють основні ідеї реалізації теми «Наш клас/або ...»; проявляють фантазію; самостійно будують висловлювання; аналізують/коригують створений продукт; взаємодіють усно; створюють колаж; ставлять запитання; складають портрет класу; виробляють доброчесні правила взаємодії; беруть участь у колективному обговоренні; висловлюють власне ставлення до змісту прослуханої інформації; виявляють творчість, користуються формулами мовленнєвого етикету; дотримують правил спілкування.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати в учнів уявлення про поняття «колаж», його види, призначення та художню цінність як засобу візуального самовираження. Розвивати естетичну та мистецьку компетентність через створення композиції, добір кольорів, форм, фото та декоративних елементів. Сприяти розвитку комунікативної компетентності, навчаючи учнів працювати в групах, домовлятися, обговорювати ідеї та презентувати спільний результат. Формувати соціальну компетентність, виховуючи почуття дружби, взаємоповаги, відповідальності та приналежності до колективу. Удосконалювати навички зв’язного мовлення, через усне представлення колажу, опис елементів, висловлення думок і вражень. Сприяти формуванню позитивного емоційного ставлення до школи, класу, однокласників, через візуалізацію спільних моментів, досягнень і мрій. Розвивати творче мислення, заохочуючи до інтерпретації шкільного життя у вигляді художнього образу, створення гасел, символів, цитат.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 4-7. Вправи на постановку дихання та розвиток артикуляції.

Слайд 8.  Робота з чистомовкою.

Слайд 9.  Гімнастика для очей.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 10.  Мовчазне читання притчі «Згода будує, а незгода руйнує»

Слайд 11-15. Розумова вправа «Зробіть вибір».

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми спробуємо створити спільний дім, що має назву КОЛАЖ.

Слайд 17.  Поміркуй і скажи.

Слайд 18.  Колаж.

Слайд 19-23.  Види колажу.

Слайд 24.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 25.  Роздивіться колаж на с. 1 цього підручника. Якій темі він присвячений?

Слайд 26. Роздивіться колаж на с. 4 цього підручника. Якій темі він присвячений?

Слайд 27. Пофантазуйте….

Слайд 28. ЯК КРАЩЕ ПРОВЕСТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ КОЛАЖУ.

Слайд 29. Робота в групі.

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні