Каталог матеріалів

Урок №8 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Письмо короткої похилої лінії із заокругленням унизу і вгорі

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

Урок № 8

Тема. Письмо короткої похилої лінії із заокругленням унизу і вгорі

Мета: навчити учнів писати короткі похилі лінії із заокругленням унизу і вгорі; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, знаходити робочий рядок, міжрядкові лінії, допоміжну похилу лінію, не виходити за межі поля під час письма; зміцнювати м’язи кисті руки; розвивати вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком, розповідати за малюнком, про події з власного життя; виховувати старанність, охайність, інтерес до навчання, патріотичні почуття.

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з терміном похила лінія із заокругленням унизу і вгорі; вчиться писати похилі лінії із заокругленням унизу і вгорі; удосконалює вміння орієнтуватися в сітці зошита. Розвиває вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; розповідати за малюнком, про події з власного життя; збагачує свій лексичний запас.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, математична.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Слайд 8. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 9. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 10. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: коротка, похила лінія, заокруглення внизу, вгорі.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 12. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.9)

Слайд 14. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 15. Завітаємо в лісову школу, де навчаються звірята. Хто тут вчителька, хто учні? Який іде урок? Хто пише правою лапкою? Хто лівою? Який елемент пишуть звірята (похила лінія із заокругленням унизу).

Слайд 16. Наведіть цей елемент у повітрі, а потім на малюнку (на дошці і внизу малюнка).

Слайд 17. Які лінії залишилися не наведеними (похилі лінії із заокругленням вгорі). Наведіть ці лінії спочатку в повітрі, а потім на малюнку.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 20. Повторення знань про сітку зошита: робочий рядок; верхня рядкова; нижня рядкова; підрядкова; надрядкова; поле; похила допоміжна, похила коротка, похила подовжена лінія.

Слайд 21. Ознайомлення з похилою із заокругленням унизу, із заокругленням вгорі.

Слайд 22. Визначте, які лінії ви напишете в першому рядку? Які вони (похилі короткі та похилі короткі із заокругленням унизу).

Слайд 23. В першому рядку напишіть похилі короткі та похилі короткі із заокругленням унизу лінії за зразком.

Слайд 24. Визначте, які лінії ви напишете у другому рядку? Які вони (похилі із заокругленням угорі та похилі короткі).

Слайд 25. У другому рядку напишіть похилі із заокругленням угорі та похилі короткі лінії за зразком.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Визначте, які лінії ви напишете в третьому рядку? Які вони (дві похилі із заокругленням унизу, з'єднані між собою та дві похилі із заокругленням вгорі, з'єднані між собою).

Слайд 28. В третьому рядку напишіть дві похилі із заокругленням унизу, з'єднані між собою та дві похилі із заокругленням вгорі, з'єднані між собою за зразком.

Слайд 29. Визначте, які лінії ви напишете в четвертому рядку? Які вони (похилі лінії із заокругленням угорі і внизу).

Слайд 30. В четвертому рядку напишіть похилі лінії із заокругленням угорі та внизу за зразком.

Слайд 31. Пальчикова гімнастика.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 32. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 33. Назвіть намальовані предмети, поясніть їх призначення. Як можна назвати всі ці предмети одним словом?

Слайд 34. Наведіть лінії, позначені рисочками, на половині кожного предмета.

Слайд 35. Розфарбуйте кожний предмет. Знайдіть серед одягу українську вишиванку. Що ви знаєте про вишиванки?

Слайд 36. Перегляд відео «Це наше і це твоє. Знана у всьому світі вишивка - наша!» телеканалу ПЛЮСПЛЮС.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 37. Стіна слів. Словникова робота. Пригадайте, які лінії сьогодні писали (похилі із заокругленням унизу та вгорі).

Слайд 38. Повторення знань про сітку зошита: робочий рядок; верхня рядкова; нижня рядкова; підрядкова; надрядкова; поле; похила коротка, похила подовжена, похила із заокругленням унизу і вгорі.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 40. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 41. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 42. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні