Каталог матеріалів

Урок №8 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

Нова українська школа - http://new.vsimppt.com.ua

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника

«С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №8. Досліджуємо задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, актуалізувати уявлення учнів про об’ємні фігури (геометричні тіла), навички усної лічби в межах 10, 100; формувати вміння вибирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі, шляхом подання задач із двома запитаннями; закріпити вміння знаходити невідомий компонент арифметичної дії додавання або віднімання, уявлення про грошові одиниці.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

На попередньому уроці ми знайомилися з новим порядком роботи над задачею за пам’яткою № 2. Відтепер, розв’язуючи задачу, ви маєте вибирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі. Раніше це було нескладно, оскільки в задачі містилися лише потрібні числові дані, а зайвих не було. Сьогодні ми зустрінемося із задачами, у яких числових даних більше, ніж необхідно для відповіді на запитання. Тому ви маєте бути дуже уважними, працювати сумлінно, щоб зрозуміти й правильно виконувати завдання.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4-5. Геометрична хвилинка. Назвіть ці об’ємні геометричні фігури.

Слайд 6-7. Актуалізація обчислювальних навичок додавання та віднімання в межах 10, 100. Усна лічба.

Слайд 8-10. Математичний диктант.

Слайд 11. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 12. Прочитай задачу. Перекажи умову, назви запитання. Чим незвична ця задача? Що достатньо знати, щоб відповісти на перше запитання? Що достатньо знати, щоб відповісти на друге запитання?

Слайд 13. Володя подану задачу розбив на дві та зробив їх короткі записи. Доповни та прокоментуй схеми аналізу одержаних хлопчиком задач.

Слайд 14. До кожного запитання виділи частину умови задачі. Розкажи дві отримані задачі. Покажи на вкладці опорну схему кожної задачі. Виділи ключові слова.

Слайд 15. Катруся розділила подану задачу на дві. Чи погоджуєшся ти з нею? Покажи на вкладці опорні схеми цих задач.

Слайд 16-17. Розкажи як розв’язувати ці задачі.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Знайди невідомий компонент.

Слайд 20. Впиши цифри, які «сховались» за листочками.

Слайд 21. Полічи, скільки грошей у кожного покупця. У кого грошей більше?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Прочитай задачу. Перекажи умову, назви запитання. Чим незвичайна ця задача? Що достатньо знати, щоб відповісти на перше запитання задачі? На друге запитання?

Слайд 23. Максим розбив задачу на дві та виконав їх короткі записи. Чи погоджуєшся ти з ним? Прокоментуй семи аналізу одержаних хлопчиком задач.

Слайд 24-25. До кожного запитання виділи частину умови задачі. Розкажи дві одержані задачі. Покажи на вкладці опорну схему кожної задачі. Доповни і прокоментуй схему аналізу.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Підсумок

Виконання підсумкового інтерактивного завдання.

Пояснення завдань домашньої роботи.

Слайд 27. Чим цікава задача? Розбий її на дві задачі, розв’яжи їх.

Слайд 28. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи усно обернену задачу.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні