Каталог матеріалів

Урок №79 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Прикметник як самостійна частина мови

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №79. Повторення вивченого про прикметник

 

Мета: ознайомити із морфологічними ознаками прикметника; знаходити прикметники в реченні; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички доречного вживання прикметників у власному мовленні; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає морфологічні ознаки прикметника; знаходить прикметники в реченні; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; доречно вживає прикметники у власному мовленні..

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 9. Прочитайте епіграфи. Прокоментуйтеїх, висловивши своє ставлення.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Прочитайте текст, уставляючи потрібні за змістом прикметники. Зробіть висновок, як впливають прикметники на точність і виразність мовлення. Чи дозволено помилятися людині?

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Випишіть із тексту прикметники разом з іменниками, до яких вони належать. Поставте питання до прикметників, визначте рід, число та відмінок. Поясніть, від чого вони залежать. Доберіть прикметники до виділених слів.

Слайд 16. Перевір себе.

Слайд 17. Трибуна думок.

Слайди 18-19. Прочитайте текст мовчки. Знайдіть у ньому 5 помилок. Запишіть ці слова й речення в зошиті правильно. Розкажіть, які правила було порушено під час набору тексту. Що треба зробити, щоб у подальшому уникати подібних помилок. Визначте синтаксичну роль прикметника. Сформулюйте основну думку тексту.

Слайд 20. Перевір себе.

Слайд 21. Запам’ятай.

V. Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні