Каталог матеріалів

Урок №73 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на знаходження суми двох добутків

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням підручника «Математика» для 3 класу (у 2-х частинах, 2025 року) та робочих зошитів (у 2-х частинах, 2025 року), автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2025 рік

Урок № 73

Тема. Досліджуємо задачі на знаходження суми двох добутків

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини, удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків, складати і розв’язувати обернені задачі, в яких шуканою є величина одиниці вимірювання, величина одиниці; узагальнити план розв’язування прямої задачі на знаходження суми двох добутків та обернених до неї задач; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа, а також вміння знаходити значення виразів зі змінною.

Очікувані результати: здобувачі освіти виконують усні обчислення виразів. Складають і розв’язують задачі на знаходження суми двох добутків та обернені задачі до задач на знаходження суми двох добутків (де шуканою є величина одиниці виміру або кількості чи часу). Добирають рівняння до вимоги. Розв’язують ускладнені рівняння. Розв’язують складені задачі на 3 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач (задачі, що містять знаходження частини від відомого або невідомого числа). Знаходять числове значення виразу при заданих значеннях змінної. Розвивають логічне мислення.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та старших;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, виконання письмових математичних завдань, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника, робочого зошита.

 

Обладнання: математичні матеріали; кружки-намистинки, картки з числами.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Перевіряємо домашнє завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії.

Слайд 9. Вправа «Число дня».

Слайд 10. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-15. Математичний диктант.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Ознайомлення з оберненими задачами на знаходження суми двох добутків, у яких шуканою в одному з випадків є величина кількості або часу.

Слайд 16. Завдання 1. Склади пряму задачу за поданим коротким записом. Розв'яжи її. Склади й розв'яжи обернені задачі. Що спільного в розв'язаннях усіх задач?

Слайд 17. Завдання 1. Склади пряму задачу за поданим коротким записом. Розв'яжи її. Склади й розв'яжи обернені задачі. Що спільного в розв'язаннях усіх задач? Обернена задача 1.

Слайд 18. Завдання 1. Склади пряму задачу за поданим коротким записом. Розв'яжи її. Склади й розв'яжи обернені задачі. Що спільного в розв'язаннях усіх задач? Обернена задача 2.

Слайд 19 Завдання 2. Запиши задачу коротко у вигляді таблиці. Розв'яжи задачу. Виконай перевірку розв'язання: склади і розв'яжи дві обернені задачі.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Формування вміння визначати порядок дій у виразах та виконувати обчислення.

Слайд 21-23. Завдання 3. Визнач порядок дій і виконай обчислення.

Слайд 24. Рухлива вправа.

ІV. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи. Робочий зошит № 1, с. 55, № 209-213.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 26-27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

 

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні