Каталог матеріалів

Урок №7 для 2 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. В. Воронцовою, В. С. Пономаренко - Які бувають дороги. Регульоване і нерегульоване перехрестя

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом за підручником «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Тетяна Воронцова, Володимир Пономаренко, Олена Хомич, Ірина Лаврентьєва, Наталія Андрук для 2 класу за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №007. Які бувають дороги. Регульоване і нерегульоване перехрестя.

Очікувані результати: учні класифікують типи доріг за ознаками; розрізняють регульоване та нерегульоване перехрестя; пояснюють функцію світлофора і дорожніх знаків; моделюють безпечну поведінку на дорозі; спостерігають за транспортним середовищем біля школи.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати знання про різновиди доріг (асфальтовані, ґрунтові, магістральні, місцеві, пішохідні тощо), їх призначення та особливості використання. Ознайомити учнів з поняттями “перехрестя”, “регульоване” та “нерегульоване” перехрестя, вчити орієнтуватися в дорожніх ситуаціях. Навчити розпізнавати дорожні знаки, світлофорні сигнали та правила безпечного переходу дороги, формуючи навички поведінки пішохода. Формувати навички критичного мислення, аналізуючи дорожні ситуації, передбачаючи ризики та приймаючи безпечні рішення. Розвивати комунікативні та соціальні компетентності, через моделювання діалогів, рольових ігор і створення умовних дорожніх міні-сценок.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд 6. Привіт! Як ти?

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 8.  Відгадай загадку.

Слайд 9.  Які бувають дороги? Опишіть своїми словами дороги, які є у вашому населеному пункті.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 10.  Робота з підручником.

Слайд 11.  Слово вчителя.

Слайд 12.  Перегляд уривок із мультфільму «Абетка безпеки на дорозі — Історія правил дорожнього руху».

Слайд 13.  Запитання від Мурчика.

Слайд 14.-16 Продовж речення.

Слайд 17. Запам’ятай!

Слайд 18. Поміркуй.

Слайд 19. Словничок.

Слайд 20.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 21.  Відгадай загадку.

Слайд 22.  Розкажи, що означають кольори на світлофорі.

Слайд 23.  Допоможи автомобілю дістатися до гаража. «Збери» на його шляху літери і склади слово.(перехрестя)

Слайд 24.  Запам’ятай!

Слайд 25.  Регульоване перехрестя.

Слайд 26.  Нерегульоване перехрестя.

Слайд 27.  Запам’ятай!

Слайд 28.  Прочитай вірш.

Слайд 29.  Розкажи, як правильно переходити проїзну частину.

Слайд 30-37.  Гра «Вогні світлофора».

Слайд 38.  Розглянь знаки. Чи знаєш ти, що вони означають? 

Слайд 39-41.  Давай розглянемо приклади дорожніх знаків.

Слайд 42.  Запам’ятай!

Слайд 43.  Робота з підручником.

Слайд 44.  Online завдання.

Слайд 45.  Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 46.  Пояснення домашнього завдання.

Слайд 47.  Бувайте!

Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні