Каталог матеріалів

Урок №7 для 3 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Світлі та темні відтінки кольорів, розбіл та затемнення кольору

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Урок №07 Світлі та темні відтінки кольорів, розбіл та затемнення кольору СМ: О. Шумакова. М’які іграшки; Тріша Адамс. Світло крізь дерева; М. Сноуден. Зимове море; Х. Беррі. Море; Дж. Аллеман. Хмарне дослідження озера. ХТД: малювання хмар в сонячну або дощову погоду з застосуванням розбілу та затемнення кольорів (гуаш)

Мета: ознайомити учнів з методикою розбілення та затемнення кольорів; закріплювати та вдосконалювати знання з кольорознавства; розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбивати кольори для передачі настрою; формувати творчий підхід до виконання роботи; розширювати кругозір, розвивати пам’ять, уяву, навички образного мислення та дрібну моторику руки; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, бережливе ставлення до природи рідного краю та художній смак, зміцнювати бажання малювати.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Відгадайте загадку.

Слайд4. Погляньте через вікно на небо. Якого воно кольору? Чи видно хмаринки?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5. Розповідь вчителя

Слайд6. Розгляньте світлини. Яке небо вас вразило найбільше? Які відчуваються настрої на картинах? Які кольори й відтінки переважають у зображенні хмар на кожному з пейзажів?

Слайд7. Розповідь вчителя.

Слайд8-9. Проекспериментуйте із синім кольором (використайте гуаш).

Слайд10. Знайдіть на картинах світлі й темні відтінки кольорів. Розгляньте, як художник передав об’єм іграшок за допомогою світла і тіні.

Слайд11. Прочитайте текст, вставляючи слова за допомогою малюнків.

Слайд12. Розгляньте зображення хмар, освітлених сонцем і затінених. Зверніть увагу на різноманітні відтінки синього кольору — світлі й темні.

Як вони утворилися?

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд14-15. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд16. Намалюйте хмари в сонячну або дощову погоду.

Слайд17. Намалюйте хмари в сонячну або дощову погоду.

Слайд18. Гімнастика для очей

Підсумок

Слайд19. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд20.  Придумайте і розкажіть друзям історію про хмарку.

Створіть разом «хмару слів» - путівничок Країною Мистецтва

Слайд21. Поміркуйте!

Рефлексія

Слайд22. Рефлексія. Вправа «Веселка»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні