Каталог матеріалів

Урок №7 для 8 класу з української мови за О. Заболотним, В. Заболотним - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Правопис прислівників.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, В. Лавринчук, К. Плівачук, Т. Попова (2025) для 8 класу за програмою НУШ.

 

Урок №7. Правопис прислівників

Мета: формувати в учнів уміння розпізнавати прислівники серед інших частин мови, пояснювати їх написання, правильно вживати в усному й писемному мовленні; розвивати навички складання діалогу на тему, пов’язану з правописом прислівників, а також створення власних текстів різних типів, стилів і жанрів відповідно до словотвірних, орфографічних, граматичних і стилістичних норм; виховувати мовленнєву культуру та свідоме ставлення до слова.

Очікувані результати: визначає частиномовну належність слів, пояснює написання прислівників, складає діалог на вказану тему, складає та оформлює власні тексти різних типів, стилів і жанрів відповідно до усталених словотвірних, лексичних, орфографічних граматичних, пунктуаційних і стилістичних норм, використовує знання про системність мовних явищ для вдосконалення власного мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Визначте частини мови виділених слів та поясніть написання (разом, окремо, з дефісом).

Слайд 9. Ознайомтесь із правилами написання прислівників.

Слайд 10. Спишіть речення, знімаючи риски. Визначте усно частини мови виділених слів поясніть написання (разом, окремо, з дефісом).

Слайд 11. Складіть і запишіть по одному реченню з кожним поданим словом і сполученням слів.

Слайд 12. СИТУАЦІЯ. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Уявіть, що ви в закладі громадського харчування. Складіть і запишіть діалог між вами та офіціантом / офіціанткою (4-5 реплік), використавши кілька поданих словосполучень.

Слайд 13. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Прочитайте наведені нижче найуживаніші прислівникові сполуки. Доберіть кожен / кожна п'ять прислівникових сполук і продиктуйте їх одне одному. Перевірте правильність написання.

Слайд 14. Ознайомтесь.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Спишіть, знімаючи риски. Перевірте правильність написання за переліком найуживаніших прислівникових сполук.

Слайд 17. Спишіть речення, уписуючи на місцях пропусків відповідні прислівникові сполуки, подані в кольорових прямокутниках. Чому в реченнях ці сполуки виділяємо комами?

Слайд 18. Спишіть, знімаючи риски. Підкресліть прислівники.

Слайди 19-21. Виконайте тестові завдання.

Слайди 22-23. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Домашнє завдання.

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні