Каталог матеріалів

Урок №69 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Творча робота над задачами. Визначення часу за годинником

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №69

Тема. Творча робота над задачами. Визначення часу за годинником.

Мета: узагальнити знання учнів із вивченого; удосконалити навички правильно обчислювати вирази та порівнювати їх; продовжувати формувати вміння розв’язувати задачі; закріплювати навички порівнювати числа; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: учень/учениця знає, як записувати та складати вирази; правильно обчислює вирази та порівнює їх з визначенням «на скільки…»; вміє розв’язувати задачі; порівнює іменовані числа; встановлює взаємозв’язок між діями додавання та віднімання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу. Правила уроку «Дай мені 5».

Слайд 3. Підготовчі вправи. Лічба від 1 до 10.

Слайд 4. Гра «Математична естафета». Робота в парах.

Слайд 5. Підготовчі вправи. Гра «Намисто».

Актуалізація знань

Слайд 6. Гра «Засели будиночки».

Слайд 7. Відгадування загадки.

Слайд 8. Мотивація навчальної діяльності. Гра «Шифр».

Слайд 9. Мотивація навчальної діяльності. Гра «Потяг».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

ІІ. Основна частина.

Розвязування задач.

Слайд 11. Цікавинка про Херсон.

Слайд 12. Робота з підручником. Складання і розв'язування задачі за малюнком.

Слайд 13. Цікавинка про Миколаїв.

Слайд 14. Робота з підручником. Місткість. Літр/

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Удосконалення вмінь розвязувати задачі, вирази та працювати з геометричним матеріалом. Робота з часом.

Слайд 16. Робота з підручником. Робота з геометричними фігурами.

Слайд 17. Цікаві факти про Полтаву.

Слайд 18. Робота з підручником. Час.

Слайд 19. Цікаві факти про Київ.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 21-22. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 23. Робота з віршом.

Слайд 24. Робота в зошиті.

Слайд 26. Робота в зошиті.

Слайд 27. Пальчикова гімнастика.

Слайд 28. Робота в зошиті.

Слайд 29. Робота в зошиті.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Розшифровка та розгадування прикладів.

Слайд 32. Робота з конструктором «LEGO».

Виконання Online завдання.

Слайд 33. Online завдання.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні