Каталог матеріалів

Урок №68 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви х, складів, слів і речень з вивченими буквами. Відновлення деформованих слів. Списування друкованого речення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 68

 

Тема. Написання малої букви х, складів, слів і речень з вивченими буквами. Відновлення деформованих слів. Списування друкованого речення.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою х, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою х, відновлювати деформовані слова; закріплювати уявлення про слова, протилежні за значенням; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковані речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; виховувати кмітливість, інтерес до природи, почуття прекрасного.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву х; склади та слова з буквою х; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Рефлексія «Мій настрій». Обери смайлика, який відповідає твоєму настрою на початку уроку.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слухання вірша.

Слайд 4. Слухання вірша.

 

Робота зі звуковими сжемами.

Слайд 5. Побудуйте звукову схему.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: художник улітку взимку.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.20-21)

Слайд 9. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 10. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Де знаходяться мама з сином? Чим вони зайняті? Чи здогадуєтеся, яка професія в мами та ким хоче стати її син? Чому ви так думаєте?

Слайд 11. З'ясуйте, з яких елементів складається буква х. Наведіть на малюнку всі її елементи .

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

 

Методика написання малої букви х.

Слайд 15. Вчимося писати.

Слайд 16. Вправа для очей.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 17. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 18-19. Робота в зошиті.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 20. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 21. Який предмет зображено на малюнку? Пригадайте, як виконувати таке завдання? (замінити в слові горіх букву і на о і вийде слово горох). Намалюйте горох і зафарбуйте кольоровими олівцями обидва малюнки.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

 

Продовження роботи в зошиті на сторінці 21.

Слайд 23. Робота в зошиті.

Слайд 24. Робота в зошиті.

Слайд 25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Пальчикова гімнастика.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 27. Буквений диктант.

 

Малюнковий диктант.

Слайд 28. Малюнковий диктант.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 30. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 35. Рефлексія «Мій настрій». Обери смайлика, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні