Каталог матеріалів

Урок №67 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Способи творення іменників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №67. Способи творення іменників

 

Мета: ознайомити з основними способами творення іменників в українській мові; навчити розпізнавати префіксальний, суфіксальний, префіксально-суфіксальний, безафіксний та спосіб складання; формувати вміння правильно застосовувати знання про способи творення іменників у практичних завданнях і мовленні; розвивати вміння учнів працювати з лінгвістичним матеріалом, знаходити та пояснювати закономірності у словотворенні; сприяти естетичному вихованню через красу слова.

Очікувані результати: учень/учениця розпізнає префіксальний, суфіксальний, префіксально-суфіксальний, безафіксний способи творення іменників; застосовує ці знання у практичних завданнях та у мовленні; знаходить та пояснює закономірності у словотворенні, пов'язані з творенням іменників.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Поставте іменники в кличний відмінок.

Слайд 6. Виправте помилки.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Пригадуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Визначте, якими частинами мови є наведені слова. Розберіть їх за будовою. Визначте спосіб творення.

Слайд 12. Розгляньте таблицю. Розкажіть про способи творення іменників. Доповніть зміст власними прикладами.

Слайд 13. Виконайте словотвірний розбір іменників. Висловіть припущення, чи можна визначити два способи творення слова «учительська». Обґрунтуйте свою думку. Поставте наголос у виділених словах.

Слайди 14-16. Запам’ятовуємо наголос.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Запам’ятай.

Слайд 21. Робота в групах.

Слайд 22. Установіть відповідність між частинами прислів’їв. Випишіть іменники, утворіть спільнокореневі слова різними способами словотворення.

Слайд 23. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайд 24. Тестове завдання з однією правильною відповіддю.

Слайд 25. Тестове завдання на відповідність.

Слайд 26. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні