Каталог матеріалів

Урок №6 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за В. Власов - Спеціальні історичні дисципліни

 «____»___________20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) В. Власов

Урок №6. Спеціальні історичні дисципліни

Мета: сформувати уявлення в здобувачів освіти про допоміжні історичні дисципліни та предмети їхнього дослідження; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати особистість, яка здатна постійно самовдосконалюватися, адекватно і гнучко реагувати на соціальні зміни.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «допоміжні історичні дисципліни», назви і предмет вивчення допоміжних історичних дисциплін; вміти за допомогою вчителя виявляти, розрізняти причини і приводи, результати і наслідки історичних подій, явищ, процесів; розуміти значення історії та допоміжних історичних дисциплін для вивчення та розуміння минулого.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальне опитування

Слайд 4-5. Робота з ілюстраціями. Бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Робота з термінами і поняттями

Слайд 7. Досліджуємо

Слайд 8. Робота з підручником. Бесіда

Слайд 9-10. Читайликам

Слайд 11. Робота з підручником. Бесіда

Слайд 12. Робота в парах

Слайд 13. Гімнастика для очей

Слайд 14. «Кошик ідей»

Слайд 15. Розповідь вчителя

Слайд 16. Досліджуємо

Слайд 17. Розповідь вчителя

Слайд 18-19. Online завдання

Слайд 20. Історична гра

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Фронтальне опитування

Слайд 22. Самооцінювання. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні