Каталог матеріалів

Урок №6 для 8 класу з української мови за О. Заболотним, В. Заболотним - П/О. ГР1, ГР2, ГР3. Розряди прислівників за значенням.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, В. Лавринчук, К. Плівачук, Т. Попова (2025) для 8 класу за програмою НУШ.

 

Урок №6. Розряди прислівників за значенням

Мета: сформувати в учнів уміння розрізняти змінювані й незмінювані слова, визначати розряди прислівників за значенням; розвивати навички роботи в парах і групах, уміння відновлювати цілісний текст на основі частково неповної інформації з різних джерел; формувати культуру спілкування та толерантність, розвивати цінування власної культурної традиції та повагу до інших.

Очікувані результати: розрізняє змінювані і незмінювані слова, визначає розряди прислівників за значенням, працює в парах, розташовує речення так, щоб відновити первісний текст, визначає зв’язок між фрагментами частково неповної інформації, здобутої з одного чи кількох різних джерел, для формування цілісного уявлення, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Гра «Асоціації». З якою ілюстрацією, на вашу думку, найбільше асоціюється той чи той з указаних розрядів прислівників? Чому ви так вважаєте? За потреби зверніться до поданої нижче таблиці.

Слайд 9. Ознайомтесь.

Слайди 10-12. І. Спишіть речення, підкресліть прислівники як члени речення. Надпишіть над кожним прислівником розряд за значенням.

Слайд 13. СИТУАЦІЯ. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Уявіть, що ви плануєте подорож. Розіграйте діалог, можливий у цій ситуації (5-8 реплік), використавши прислівники. Ви можете скористатися поданими словами.

Слайд 14. І. Доберіть до кожного дієслова прислівник, який відповідав би на подане в дужках питання. Запишіть утворені словосполучення.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. І. Визначте розряд прислівників за значенням. З якими із цих прислівників співзвучні подані фото? А які ілюстрації ви дібрали б до інших слів?

Слайд 17. ДВА – ЧОТИРИ – УСІ РАЗОМ. З'ясуйте, у яких реченнях виділені слова – прислівники. Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 18. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ.

Слайд 19. І. Розташуйте речення так, щоб відновити первісний текст (усно).

Визначте його тип і стиль мовлення.

Слайд 20. І. Розгляньте ілюстрації. Якою темою їх об'єднано?

Слайди 21-22. Щоденні 5.

Слайд 23. Запитання для узагальнення

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Оцінювання роботи в групі.

Домашнє завдання.

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні