Каталог матеріалів

Урок №6 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 6

Тема. Досліджуємо задачі

Мета: узагальнити й систематизувати поняття задачі; актуалізувати знання нумерації чисел першої сотні, розуміння суті арифметичних дій додавання й віднімання, навички додавання й віднімання в межах 10, поняття задачі, знання її структури; узагальнити й систематизувати уявлення про математичні структури задач, що містять відношення поєднання частин у ціле, вилучення частини з цілого або різницевого порівняння; формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації.

Очікувані результати: здобувач освіти має знання про нумерацію чисел першої сотні, розуміє суть арифметичних дій додавання й віднімання, має навички додавання й віднімання в межах 10, поняття задачі, знання її структури; вміє узагальнювати й систематизувати уявлення про математичні структури задач, що містять відношення поєднання частин у ціле, вилучення частини з цілого або різницевого порівняння.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-6. Математичний диктант.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

Слайд 9-10. Усний рахунок. Математична естафета «Встав пропущені числа».

Слайд 11. Вправа «Число дня».

Слайд 12. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 13. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація розуміння конкретного змісту арифметичних дій додавання й віднімання; уміння схематично зображувати додавання і віднімання.

Слайд 14. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 15. Завдання 2. За допомогою кружків-намистинок змоделюй ситуацію купівлі товарів за цінами 5 грн і 2 грн. Практична робота.

Актуалізація поняття задачі.

Слайд 16. Завдання 3. Зіссав тексти. Який із текстів є задачею? Поясни свою відповідь.

Слайд 16-20. Завдання 4. З'ясуй, чи є подані тексти задачами. Якщо ні, зміни текст так, щоб утворилася задача.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань. Закріплення вивченого.

Узагальнення уявлення про різні поєднання умови і запитання в задачі, математичну структуру задач, закріплення дій, що становлять розв’язування задачі.

Слайд 22-23. Завдання 5. Покажи на вкладці опорну схему кожної поданої задачі. Поясни, що позначає кожний відрізок на схемі.

Слайд 24-29. Завдання 6. Пере кажи умову кожної задачі, назви запитання. Виділи ключові слова. Що в задачах спільного?

Слайд 30. Геометрична хвилинка. Яка фігура наступна?

Слайд 31-34. Завдання 7. Добери до кожної задачі схему та вираз. Семен стверджує, що подані задачі є оберненими. Чи має хлопчик рацію?

Слайд 35. Завдання 8. Знайди значення виразів на кілька дій.

Слайд 36. Завдання 9. Установи послідовність. Домалюй візерунок.

Слайд 37. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 38. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні