Каталог матеріалів

Урок №6 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №6. Досліджуємо задачі

Мета: актуалізувати знання нумерації чисел першої сотні; навички лічби в межах 10, поняття задачі, уявлення про обернену задачу, про трійки взаємно обернених задач; вчити складати обернені задачі до даної.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

На попередньому уроці ми згадали, що існують задачі, пов’язані між собою одним і тим самим сюжетом, вони містять одні й ті самі числа, але те, що було відомим, стає невідомим, і навпаки, невідоме – стає відомим. Як називають такі задачі? (Обернені.) Сьогодні ми будемо досліджувати обернені задачі, визначати взаємозв’язок між ними та вчитися самостійно складати обернені задачі до даної.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4-5. Математичний диктант.

Слайд 6-14. Актуалізація знань. Усне опитування.

Слайд 15. Виконай арифметичні дії.

Слайд 16. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 17. Покажіть на вкладці опорну схему кожної задачі. Розв’яжи задачі усно.

Слайд 18-20. Юрко виділив у задачах ключові слова, зробив короткий запис і виконав схему. Чи можна з ним погодитись? Який компонент ілюструє кожний відрізок на схемі? До кожної задачі добери опорну схему з поданих. Який компонент є шуканим у кожній задачі? Як називають такі задачі?

Слайд 21. Обернені задачі. Правило.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Слайд 23. Виконай короткий запис. Розв’яжи задачу усно. Наталка виділила в задачі ключові слова та виконала схему. Чи правильні висновки зробила дівчинка з тексту задачі?

Слайд 24. Після розв’язання Сашко виписав числа задачі. Щоб скласти обернені задачі, він змінив шукане.

Слайд 25-27. Сформулюй отримані Сашком обернені задачі. До кожної обери опорну схему з поданих. Який компонент є шуканим у кожній задачі?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Склади і розв’яжи обернену задачу до поданої. Оленка вважає, що виконати це завдання їй допоможуть наведені записи. Чи погоджуєшся ти з нею?

Слайд 28. Взаємно обернені задачі. Правило.

Підсумок

Слайд 30-32. До кожної задачі добери опорну схему з поданих нижче. Розв’яжи задачі. Андрійко виділив у задачах ключові слова, виконав короткий запис і схему. Чи правильні висновки зробив хлопчик із текстів задач?

Слайд 33. Рухлива вправа.

Пояснення завдань домашньої роботи

Слайд 34. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Рефлексія

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні