Каталог матеріалів

Урок №54 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання іменників третьої відміни

Інформація відсутня

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 54.

Тема. Відмінювання іменників ІІІ відміни

Мета: вчити визначати морфологічні ознаки іменника; знаходити іменники в реченні; визначати відмінкову форму іменників; класифікувати іменники за відмінами; порівнювати відмінкові закінчення іменників різних відмін; розвивати навички відмінювання іменників ІІІ відміни; розвивати навички творення родового та орудного відмінків; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає морфологічні ознаки іменника; знаходить іменники в реченні; визначає відмінкову форму іменників; класифікує іменники за відмінами; порівнює відмінкові закінчення іменників різних відмін; відмінює іменники ІІІ відміни; утворює родовий та орудний відмінки; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінює прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчуває себе частиною свого роду, пишається цим.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Вправа Online.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Утворіть від поданих прикметників іменники III відміни, провідміняйте їх. Звірте закінчення за таблицею та позначте його. Що означають ці іменники? Які з цих рис ви хотіли б сформувати в себе? Що для цього необхідно робити?

Слайд 11. Відмінювання іменників ІІІ відміни.

Слайди 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Проаналізуйте написання іменників III відміни в орудному відмінку. Зверніть увагу на виділені букви. У якому рядку наявні слова з подовженими кінцевими приголосними основи? Поміркуйте, чому не відбувається подовження приголосних в усіх інших словах. Спробуйте сформулювати правило, наведіть власні приклади.

Слайд 14. Зауважте.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Прочитайте текст. Сформулюйте його тему. Якби розумієте поняття «гідність»? Випишіть іменники III відміни. Визначте відмінок, підкресліть закінчення. Виділені іменники поставте у форму орудного відмінка. Поясніть написання.

Слайд 19. Перевір себе.

Слайд 20. Поставте іменники у форму орудного відмінка однини й запишіть. Поясніть написання їх. Усно складіть речення з виділеними словами.

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Тестові завдання.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні