Каталог матеріалів

Урок №52 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви б. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 52

 

Тема. Написання малої букви б. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою б, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою б, встановлювати логічні зв’язки; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковане речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, пояснювати свій вибір; виховувати інтерес до тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву б; склади та слова з буквою б; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Повторення вивченого.

Слайд 4. Хто як сидить під час письма?

Слайд 5. Повторення вивченого.

Робота зі звуковою схемою.

Слайд 6. Побудуйте звукову схему слова, у якому є два звуки [б].

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

 

Оформлення стіни слів: квітка, айстра, клумба, лійка.

Слайд 9. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.61)

Слайд 10. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 11. Бесіда за малюнком. Чим займаються діти? Із чого вони складають будинок? Який будинок у них вийшов?

Слайд 12. Доберіть за малюнком слова з буквою «бе» (будинок, балкон, будують). З яких елементів складається буква «бе»? Наведіть на малюнку всі її елементи.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 15. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 16. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Слайд 17. Види з'єднань. Верхнє з'єднання.

Слайд 18. Види з'єднань. Середнє з'єднання.

Слайд 19. Види з'єднань. Нижнє з'єднання.

 

Методика написання малої букви б.

Слайд 20. Методика написання малої букви й. З яких елементів вона складається? Пропишіть малу букву б у повітрі.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 21. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Пальчикова гімнастика.

Слайд 24-25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Пальчикова гімнастика.

Слайд 27. Робота в зошиті.

Слайд 28. Вправа для очей.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 29. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 30. Чи впізнаєте зображених тварин? Назвіть їх (голуб, лебідь, собака). Що намальовано поруч із тваринами? (їх домівки). Назви кожну домівку (хатинка на воді, голуб’ятня, будка). Визнач, в якому будиночку живе кожна з тварин, і покажи це стрілочкою.

Слайд 31. Рухлива вправа.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 32. Буквений диктант.

 

Робота з конструктором LEGO.

Слайд 33. Робота з конструктором LEGO. Вправа «Будівельники».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 34. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 35. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія «Мій настрій».

Слайд 36. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні