Каталог матеріалів

Урок №50 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання іменників другої відміни

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №50. Відмінювання іменників другої відміни

Мета: вчити визначати морфологічні ознаки іменника; знаходити іменники в реченні; визначати відмінкову форму та число іменників; класифікувати іменники за відмінами, групами; порівнювати відмінкові закінчення іменників різних відмін і груп; розвивати навички відмінювання іменників ІІ відміни; розвивати навички творення орудного та родового відмінків; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає морфологічні ознаки іменника; знаходить іменники в реченні; визначає відмінкову форму та число іменників; класифікує іменники за відмінами, групами; порівнює відмінкові закінчення іменників різних відмін і груп; відмінює іменники ІІ відміни; утворює орудний та родовий відмінки; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінює прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Питання – відповідь.

Слайд 10. Перевірка домашнього завдання

Слайд 11. Слово дня.

Слайд 12. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 13. Розгляньте таблицю. Провідміняйте іменники «Дмитро», «друг», «бажання». Звірте закінчення за таблицею.

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Запишіть усі слова, що асоціюються у вас з іменником «благодійність». Підкресліть іменники II відміни. Поставте їх у форму родового й місцевого відмінків. Прочитайте епіграф, поясніть його зміст.

Слайди 16-17. Прочитайте речення. Виділені іменники поставте у форму орудного й кличного відмінків.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайди 19-20. Випишіть іменники II відміни. Визначте групу й відмінок, підкресліть закінчення.

Слайди 21-22. Розгляньте схему. Назвіть слова, написання закінчень яких у вас раніше викликало сумніви. Доберіть по кілька власних прикладів до кожного пункту правила.

Слайд 23. Запишіть словосполучення, вибравши з дужок правильне закінчення.

Слайд 24. Перевір себе.

Слайд 25. Прочитайте текст. Охарактеризуйте вчинок друзів. Висловіть своє ставлення до нього. Випишіть у початковій формі іменники II відміни. Усно поставте їх у форму родового відмінка. Звірте закінчення за схемою, поданою вище.

Слайд 26. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайди 27. Тестове завдання.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні