Каталог матеріалів

Урок №5 для 7 класу з біології за О. Тагліна, А. Самойлов, О. Утєвська, Л. Довгаль - Структура та закономірності функціонування екосистем.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Тагліна О., Самойлов А., Утєвська О., Довгаль 0.Л.)

 

Урок №5. Структура та закономірності функціонування екосистем. Побудова ланцюга живлення. STEAM ПРОЄКТ «Дизайн штучної екосистеми «Акваріум»».

Мета: ознайомити учнів із поняттям екосистеми, її складовими частинами (біоценоз, біотоп), структурою (видовою, просторовою, трофічною), типами зв’язків між компонентами; з’ясувати закономірності функціонування екосистем: колообіг речовин і потік енергії; навчити визначати трофічні рівні та будувати ланцюги живлення; формувати уявлення про природні та штучні екосистеми; розвивати критичне мислення, вміння досліджувати, аналізувати, моделювати екологічні системи; стимулювати творче мислення та застосування міжпредметних знань у STEAM-проєкті; виховувати дбайливе ставлення до живої природи, екологічну відповідальність.

Очікувані результати: учень/учениця знають складові та види екосистем, основні типи взаємозв’язків між організмами (конкуренція, симбіоз, хижацтво, паразитизм); розуміють закономірності функціонування екосистем (кругообіг речовин, потік енергії, екологічна рівновага); уміють визначати трофічні рівні організмів, будувати ланцюги живлення та аналізувати їх; розрізняють природні та штучні екосистеми; використовують знання з біології, фізики, хімії, математики та технологій для створення мініпроекту – дизайну штучної екосистеми «Акваріум»; обґрунтовують вибір компонентів акваріуму, забезпечують умови рівноваги та життєдіяльності в системі; презентують власні проєкти, працюють у групах, розвивають комунікативні навички; усвідомлюють значення екологічної грамотності для сталого розвитку суспільства.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу. 

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Вправа «Мікрофон».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-11. Слово вчителя.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Слово вчителя.

Слайд 14. Поділіться своїми думками.

Слайд 15. Слово вчителя.

Слайд 16. Поділіться своїми думками.

Слайд 17. Робота над схемою.

Слайд 18-19. Слово вчителя.

Слайд 20-22. Практична робота.

Слайд 23-24. Слово вчителя.

Слайд 25. Робота над схемою.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 26. Вправа «Мікрофон».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 27. Домашнє завдання.

Слайд 28. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні