Каталог матеріалів

Урок №5 для 8 класу з історії України за А. Галімов, О. Гісем, О. Мартинюк - Соціально-економічний розвиток українських земель у складі Речі Посполитої в 1569—1648 рр.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 8 класу Акім ГАЛІМОВ, Олександр МАРТИНЮК)

Урок №05. Соціально-економічний розвиток українських земель у складі Речі Посполитої в 1569—1648 рр.

Мета: з’ясувати, як відбувалося зростання магнатського землеволодіння на українських землях; визначити основні наслідки розвитку фільваркового господарства; розповісти про розвиток українських міст; проаналізувати зміни, які відбулися в цей час у становищі селян і міщан; продовжити формувати навички самостійної роботи з навчальним текстом і вміння розв’язувати тестові та інші завдання; сприяти осмисленню ролі людини в історії, відповідальності за власні дії.

Очікувані результати. Після цього уроку учень/учениця розпізнає нові явища в економічному житті (ярмарки, ремесло); пояснює зміни у становому поділі; аналізує наслідки кріпацтва; оцінює соціальні конфлікти та причини їх виникнення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора»

Слайд 4. Бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Бесіда. Метод «Оберіть позицію»

Слайд 7. Робота з картою.

Слайд 8. Робота зі схемою.

Слайд 9. Розповідь вчителя

Слайд 10. Робота з історичним джерелом.

Слайд 11. Робота з картою.

Слайд 12. Розповідь вчителя

Слайд 13. Робота в групах. Робота з підручником.

Слайд 14. Вправа «Крісло автора»

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Робота з історичним джерелом.

Слайд 17-18. Робота з відео.

Слайд 19. Пошукове завдання. Робота з картою.

Слайд 20. Робота в групах.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Працюємо з хронологією

Слайд 22. Фронтальна бесіда.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні