Каталог матеріалів

Урок №5 для 8 класу з української мови за О. Заболотним, В. Заболотним - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Дієслово та його форми.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, В. Лавринчук, К. Плівачук, Т. Попова (2025) для 8 класу за програмою НУШ.

 

Урок №5. Дієслово та його форми

Мета: сформувати в учнів уміння розмежовувати різні форми дієслова, здійснювати морфемний розбір слів, добирати доречні дієслівні форми у власних висловленнях; розвивати здатність формулювати логічні та послідовні висновки на основі аналізу й інтерпретації кількох текстів; формувати навички академічно доброчесного письма, удосконалювати вміння добирати виражальні мовні засоби, виявляючи власну творчу індивідуальність.

Очікувані результати: розмежовує різні форми дієслова, розбирає слова за будовою, може дібрати потрібну дієслівну форму, формулює логічні та послідовні висновки на основі аналізу структурно-змістової єдності та інтерпретації кількох прочитаних текстів, оформлює власне висловлення з дотриманням принципів академічної доброчесності, добирає виражальні мовні засоби, виявляючи творчу індивідуальність.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 5-6. І. Спишіть речення, розкриваючи дужки.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Розгляньте таблички та розкажіть, про що вони інформують.

Слайд 11. Ознайомтесь.

Слайди 12-14. І. Спишіть речення. Надпишіть скорочено над кожним дієсловом його форму.

Слайд 15. ТРЕТЄ ЗАЙВЕ. У кожному рядку знайдіть одне дієслово, яке належить до іншої форми, ніж решта.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. І. Прочитайте виразно текст уголос. Доберіть свій варіант заголовка, у якому було б дієслово.

Слайд 19. II. Завдання за текстом.

Слайд 20. Виконайте завдання одного з варіантів.

Слайд 21. І. Розгляньте фото. Сформулюйте тему чи ідею, яка б їх об'єднувала.

Слайд 22. І. Послухайте одну із пісень, перейшовши за QR-кодом або посиланням, та випишіть на слух дієслова. Визначте, хто виписав найбільше дієслів.

Слайд 23. І. Доберіть дієслова, які відповідали б на подані в дужках питання. Запишіть утворені словосполучення.

Слайд 24. Запитання для узагальнення

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія «Погода уроку».

Домашнє завдання.

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні