Каталог матеріалів

Урок №5 для 3 класу з літературного читання за О. Савченко, І. Красуцькою - Характеристика головного персонажа твору. Меґан Мак Доналд «Джуді Муді знайомиться з новим учителем» (с. 11-14).

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 2 // О.Савченко, І.Красуцька за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №005. Слова Характеристика головного персонажа твору. Меґан Мак Доналд «Джуді Муді знайомиться з новим учителем».

Очікувані результати: учні цілісно сприймають інформацію; самостійно читають текст; відповідають на запитання; знаходять і пояснюють зв’язки між частинами тексту; визначають дійових осіб; проявляють фантазію; самостійно будують висловлювання; аналізують прочитану інформацію; виразно інтонаційно читають за особами; самостійно передають зміст почутого своїми словами; перевтілюються у головних персонажів; розуміють зміст прочитаного; ставлять запитання; беруть участь у колективному обговоренні; висловлюють власне ставлення до змісту прослуханої інформації; користуються формулами мовленнєвого етикету; дотримують правил спілкування.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати навички аналізу художнього персонажа, навчати визначати риси характеру, емоційний стан, поведінку та мотивацію дій. Розвивати читацьку компетентність, уміння працювати з текстом, знаходити ключові епізоди, цитати, що розкривають характер героя. Сприяти розвитку мовленнєвої та комунікативної компетентності, через усне й письмове висловлювання думок про персонажа. Формувати емоційно-ціннісне ставлення до літератури, навчати співпереживати, порівнювати себе з героєм, робити висновки. Удосконалювати навички зв’язного мовлення, через складання характеристики, опису, порівняння з іншими героями або реальними людьми. Розвивати творче мислення, через інтерпретацію поведінки Джуді, створення альтернативних епізодів, листів або щоденникових записів від її імені. Сприяти формуванню позитивного ставлення до читання, заохочувати до знайомства з зарубіжною дитячою літературою та її героями. формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 7-10. Вправи на постановку дихання та розвиток артикуляції.

Слайд 11.  Робота з чистомовкою.

Слайд 12.  Гімнастика для очей.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 13.  Відгадай загадку.

Слайд 14.  Знайомство з американською письменницею Меґан Мак Доналд.

Повідомлення теми і мети уроку

Слайд 16.  Про пригоди Джуді Муді.

Слайд 17.  Перевіряємо розуміння фразеологізмів.

Слайд 18-25.  Опрацювання тексту Меґан МАК ДОНАЛД «Джуді Муді».

Слайд 26.  Словник.

Слайд 27.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 28.  Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.

Слайд 29. Прочитайте слова, правильно ставте наголос.

Слайд 30. Прочитай різними способами.

Слайд 31. Робота в парах. Разом з однокласниками/однокласницями пригадайте, які епізоди трапилися у вашому класі.

Слайд 32. Колективна робота. Складання характеристики Джуді Муді.

Слайд 33. Тест "Хто ти?"

Слайд 34. Завдання 2. Переглянь оповідання. Що в ньому переважає? Підкресли відповідь, яку вважаєш правильною.

Слайд 35. Завдання 3. Які з цих якостей, на твою думку, виявила Джуді на уроці? Підкресли відповіді, які вважаєш правильними.

Слайд 36. Завдання 4. Чи хотіли б ви, щоб Джуді була вашою однокласницею? Познач. Поясни чому?

Слайд 37. Вправа «Фразеологізм або прислів’я«. Підберіть вираз, відповідний вашому сприйняттю уроку.

Слайд 38. Вправа «Мікрофон».

Слайд 39.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 40.  Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні