Каталог матеріалів

Урок №5 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо ознаки, пов’язані з величиною

Безкоштовно

Нова українська школа - http://new.vsimppt.com.ua

«____»___________.20___ року

Конспект уроку з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №5. Досліджуємо ознаки, пов’язані з величиною.

Мета: формувати прийоми розумових дій порівняння, узагальнення і класифікації, актуалізувати й уточнити уявлення учнів про ознаки предметів, пов’язані з величиною: довжина, ширина, висота, товщина тощо; закріпити вміння визначати спільні та відмінні ознаки на основі зіставлення предметів; формувати вміння порівнювати предмети за величиною, позначати певну величину у вигляді відрізка.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

 Слайд2-3. Порівняй геометричні фігури в кожній парі. Назви відмінні ознаки; спільні ознаки.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

 Слайд4-6. Розглянь пару об’єктів . Що в них спільне?

Слайд7. Які тварини зображені на малюнку? Що ти про них знаєш? Де розмір тварин зліва направо збільшується, де — зменшується?

Слайд8. Рухлива вправа.

Слайд9. На кожному малюнку порівняй зображені предмети за довжиною; шириною; висотою . Назви предмети, однакові за довжиною; шириною; висотою.

Слайд10-12. Розглянь пару об’єктів. Що в них спільного?

Слайд13. Визнач, який ховрах найвищий; найнижчий. Які ховрахи однакового зросту? Визнач, який ховрах найтонший; найтовщий. Які ховрахи однакової товщини?

Слайд14. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд15. Практична робота з «арифметичними штангами».

Слайд16. Порівняй зображені предмети за довжиною; шириною; висотою . Покажи предмети, однакові за довжиною; шириною; висотою.

Слайд17. Хто найвищий? найнижчий? Опиши дітей однакового зросту.

Підсумок

 Виконання інтерактивного завдання.

Рефлексія