Каталог матеріалів

Урок №49 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Списування друкованого речення.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 49

 

Тема. Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Списування друкованого речення. Розвиток зв’язного мовлення: спілкування на тему «Меблі».

Мета: пригадати й закріпити письмо вивчених букв; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою; формувати вміння списувати з друкованого тексту; активізувати тематичну групу слів із теми «Меблі»; розвивати вміння узагальнювати, спілкуватися з однокласником на задану тему, розповідати за малюнком, формулювати поради; виховувати кмітливість, охайність.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля, відповідати на поставлені запитання, висловлювати власні думки щодо малюнку.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів.

Слайд 5. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

 

ІІ. Основна частина.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 8. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 9. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

 

Робота за сторінкою зошита (с.56)

Слайд 10. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 11. Робота в зошиті.

Слайд 12. Пальчикова гімнастика.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 13. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 14. Робота в зошиті.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 17. Складіть розповідь про зображених дітей. Зверніть увагу, що на малюнку є незафарбовані деталі, зафарбуйте їх кольоровими олівцями.

Слайд 18. Здогадайся, як звати дітей, зображених на малюнку? Зверніть увагу, що на робочому рядку під малюнком є підказка – початкові букви кожного імені.

 

Слайд 19. Пальчикова гімнастика.

 

Розвиток зв’язного овлення.

Слайд 20. Розвиток зв'язного мовлення. Розгляньте малюнки, назвіть зображені предмети, поясніть, для чого вони призначені. Доберіть слово, яким можна назвати всі ці предмети (меблі).

Слайд 21. Порадьте Марійці, як краще обставити її кімнату меблями. Спочатку назвіть меблі, які будуть у кімнаті, а потім запронуйте, де краще їх поставити та обґрунтуйте, чому саме там.

Слайд 22. Робота в парах. Розпитайте один в одного, які меблі є в їхніх квартирах чи будинках.

Слайд 23. Розгляньте малюнок і поясніть, що переплутав Домовичок. Дайте йому пораду. Чи не траплялися з вами такі випадки, коли ваші речі опинялися не на своїх місцях? Хто вам давав пораду чи допомагав покласти або поставити все на місце?

Слайд 24. Рухлива вправа.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 25. Буквений диктант.

 

Малюнковий диктант.

Слайд 26. Малюнковий диктант.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 27. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія «Мій настрій».

Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Слайд 29. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні