Каталог матеріалів

Урок №48 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання іменників першої відміни

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №48. Відмінювання іменників І відміни

Мета: вчити визначати відміну та групу іменників; розвивати навички відмінювання іменників І відміни; розвивати навички утворення орудного та кличного відмінків; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає відміну та групу іменників; відмінює іменники І відміни; утворює орудний та кличний відмінки; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінює прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчуває себе частиною свого роду, пишається цим..

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.Налаштування на роботу.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Питання – відповідь.

Слайд 10. Перевірка домашнього завдання

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Розгляньте таблицю, доберіть запитання і завдання, щоб перевірити, як засвоїли зміст її.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Доберіть запитання і завдання, щоб перевірити, як ви засвоїли цей матеріал. Використовуйте подані слова.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Запам’ятай.

Слайд 16. Прочитайте текст. Перекажіть його. Чи є у вас надійні друзі? Чому ви вважаєте їх надійними? Поставте виділені слова в орудному відмінку. Поясніть вибір закінчення.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Продовжте речення. Укажіть до яких відмін належать усі вжиті в реченнях іменники.

Слайд 19. Прочитайте текст. Чи можна подружку Маргарити назвати надійною? Чому? Змоделюйте ситуацію, що підтверджує надійність дружби. Визначте відміну кожного іменника з тексту.

Закріплення вивченого

Слайди 20-21. Тестове завдання.

Слайд 22. Вправа «Мікрофон».

Слайд 23. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні