Каталог матеріалів

Урок №45 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінки іменників. Особливості кличного відмінка

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №45. Відмінки іменників. Особливості кличного відмінка

 

Мета: вчити визначати відмінки іменників у реченні; відновлювати речення; розвивати навички доречно використовувати в мовленні іменники всіх числових та відмінкових форм; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати: учень/учениця визначає відмінки іменників у реченні; відновлює речення; доречно використовує в мовленні іменники всіх числових та відмінкових форм; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінює прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчуває себе частиною свого роду, пишається цим.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-3.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Питання – відповідь.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Пригадуємо.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Розгляньте таблицю. Визначте запитання кожного відмінка. Наведіть приклади.

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайди 14-15. Прочитайте речення так, як вони записані. Прочитайте вдруге, поставивши іменники, що в дужках, у потрібному відмінку. Чому це важливо? Визначте відмінки. У яких відмінках форми іменників збігаються?

Слайди 16-17. Перевір себе.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайди 19-20. Прочитайте текст. Що вам було відомо про цю родину? Що нового дізналися? Які почуття викликав текст? У чому велич і трагедія роду Симиренків?

Слайд 21. Виділені іменники поставте у форму орудного відмінка. До слова «розкіш» доберіть спільнокореневі.

Слайд 22. Об'єднайтеся в 4 групи. Оберіть по одному пошуковому завданню. Дайте розгорнуту відповідь на запитання. Визначте відмінки іменників.

V. Закріплення вивченого

Слайд 23. Тестове завдання.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні