Каталог матеріалів

Урок №45 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Одержуємо частину від цілого

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням підручника «Математика» для 3 класу (у 2-х частинах, 2025 року) та робочих зошитів (у 2-х частинах, 2025 року), автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2025 рік

Урок № 45

Тема. Одержуємо частину цілого

Мета: формування поняття про дріб із чисельником 1. Дидактична задача: вдосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; актуалізувати розуміння конкретного змісту ділення на рівні частини; ознайомити із дробами з чисельником 1 — частинами, з практичним утворенням половини, чверті та інших частин від цілого, із частиною як однією із кількох рівних частин цілого, із визначенням кількості певних частин у цілому; вчити записувати частини двома цифрами; формувати поняття про чисельник, знаменник, «читати» дроби, називати чисельник і знаменник; пояснювати значення знаменника й чисельника; вдосконалювати обчислювальні навички шляхом обчислення значень виразів на кілька дій одного і різних ступенів із дужками або без дужок, вміння знаходити значення виразів зі змінною; формувати вміння за текстом складати і розв’язувати ускладнені рівняння.

Очікувані результати: здобувачі освіти виконують практичну роботу з одержання третини. Досліджують кількість третини в цілому. Записують третину; розуміють суть знаменника та чисельника. Виконують практичну роботу з отримання п’ятої частини; досліджують кількість п’ятих частин в цілому; записують п’яту частину; розуміють суть знаменника і чисельника. Знайомляться з дробом з чисельником як частина цілого. Утворюють і записують дроби. Ознайомлюються з поняттям про дріб, чисельник і знаменник дробу. Вибирають запис дроби до малюнка. Називають одержані частини цілого за описом. Розвивають логічне мислення.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та старших;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, виконання письмових математичних завдань, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника, робочого зошита.

 

Обладнання: математичні матеріали; кружки-намистинки, картки з числами.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Перевіряємо домашнє завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 9. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії.

Слайд 10. Вправа «Число дня».

Слайд 11. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13-15. Усне опитування.

ІІІ. Формування нових знань та способів дії.

Актуалізація уявлення про половину від цілого.

Слайд 16-17. Завдання 1. Диню розділили порівну між трьома дітьми. Яку частину дині отримала кожна дитина?

Ознайомлення із дробами з чисельником 1 — з частинами.

Слайд 18. Торт розрізали на п'ять рівних частин. Кожна дитина взяла одну таку частину. Якою частиною торта поласувала кожна дитина?

Слайд 19. Завдання 3. Розділи навпіл круг; прямокутник. На скільки рівних частин розділено ціле? Розділи кожну фігуру навпіл ще раз. На скільки рівних частин розділено ціле тепер? Спробуй назвати одну таку частину.

Первинне закріплення способу одержання частин.

Слайд 20-21. Завдання 4. Прочитай числа. На скільки рівних частин розділити ціле? Скільки таких частин узяли?

Первинне закріплення понять «чисельник» і «знаменник».

Слайд 22. Завдання 5. На яких рисунках зафарбовано третину фігури? Назви дріб, який позначає третину.

Слайд 23. Завдання 6. На якому рисунку зафарбовано чверть фігури? Назви дріб, який позначає чверть.

Слайд 24. Завдання 7. На якому рисунку зафарбовано п'яту частину відрізка? Назви дріб, який позначає п'яту частину цілого.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 8. Цілу піцу розрізали на 6; 8; 10 рівних частин. Як назвати одну частину піци в кожному випадку? Запиши відповідні дроби.

Слайд 27. Слайд 26. Завдання 9. Цілу піцу розрізали на 6; 8; 10 рівних частин. Як назвати одну частину піци в кожному випадку? Запиши відповідні дроби.

Удосконалення вміння розв’язувати задачі.

Слайд 28. Завдання 10. Розв'яжи задачу.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІV. Пояснення завдань домашньої роботи.

Слайд 30. Робочий зошит № 1, с. 31, № 117-120.

Слайд 31. Завдання 117. На скільки рівних частин поділено кожну фігуру? Познач кожну частину дробом.

Слайд 32-33. Завдання 118. Запиши числами відповіді на запитання за малюнками.

Слайд 34. Завдання 119.

Слайд 35. Завдання 120. Знайди значення виразів.

Слайд 36. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 37. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Рефлексія «Загадкові листи».

 

.

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні