Каталог матеріалів

Урок №45 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви д, складів, слів і речень з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 45

 

Тема. Написання малої букви д, складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою д, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою д; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати уміння розповідати за малюнком; виховувати інтерес до тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву д; склади та слова з буквою д; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, розповідати за малюнком.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слуховий диктант (виконується в окремих зошитах у косу лінію).

Слайд 5. Слуховий диктант (виконується в окремих зошитах у косу лінію). Пригадайте, яку рукописну букву ми вивчили на минулих двох уроках? Букву т і Т. Які ще букви вивчили?

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: дуб дятел дерево дупло стовбур жолуді крокодил дельфін ведмідь динозавр дикобраз

Слайд 9. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.52)

Слайд 8. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Що за пташка, зображена на малюнку? Що робить дятел? На якому дереві він сидить? Як називається отвір в стовбурі? Хто може жити в дуплі?

Слайд 10. Доберіть за малюнком слова з буквою «де» (дятел, дерево, дуб, стовбур, дупло, жолуді), визначіть який звук вона позначає в кожному слові – твердий чи м'який. Наведіть всі елементи малої рукописної букви «де».

Слайд 11. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Методика написання малої букви д.

Слайд 15. Методика написання малої букви д. З яких елементів вона складається? Пропишіть малу букву д у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 17. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 20. Пальчикова гімнастика.

Слайд 21. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 30. Рухлива вправа.

  1. Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 31. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 32. Розгляньте малюнки. Прочитайте букву, написану на зеленому кружечку. Чому від неї відходять стрілочки до малюнків? Доберіть слова – назви тварин, у яких є буква «де» (крокодил, дельфін, ведмідь, динозавр).

Слайд 33. Розфарбуйте малюнки тварин і намалюйте тварину, в слові якої є буква «де». Складіть речення про тварин, зображених на малюнках.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 34. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 35. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні