Каталог матеріалів

Урок №4 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо прийоми додавання і віднімання в межах 1000

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 4. Узагальнюємо прийоми додавання і віднімання в межах 1000

Мета: узагальнити й систематизувати уміння виконувати прийоми додавання і віднімання – усні та письмові. Актуалізувати вміння застосовувати усні прийоми додавання і віднімання в межах 1000. Перенести прийом додавання та віднімання частинами на випадки додавання і віднімання трицифрових чисел; прийом порозрядного додавання та віднімання на випадки додавання і віднімання трицифрових чисел, а також на випадки обчислення більш, ніж двох доданків. Перенести прийом округлення на випадки додавання і віднімання трицифрових чисел. Актуалізувати прийом письмового додавання і віднімання; перенести прийом письмового додавання на додавання у випадку трьох і більше доданків. Актуалізувати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми, різницеве порівняння двох добутків.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Знайди значення виразів різними способами за схемами.

Слайд 13-20. Завдання 2. Згадай правило множення числа на суму. Застосуй його в обчисленнях.

Слайд 21. Фізкультхвилинка

Слайд 22. Завдання 3. Зістав вирази в кожному стовпчику. Знайди значення першого виразу частинами. Чи можна міркувати так само в разі знаходження значення другого виразу у стовпчику?

Слайд 23. Завдання 4. Зістав вирази в кожному стовпчику. Знайди значення першого виразу порозрядно. Чи можна міркувати так само в разі знаходження значення другого виразу у стовпчику?

Слайд 24. Завдання 5. Зістав вирази в кожному стовпчику. Знайди значення першого виразу, використовуючи прийом округлення. Чи можна міркувати так само в разі знаходження значення другого виразу у стовпчику?

Слайд 25. Завдання 6. Назви відомі тобі прийоми додавання і віднімання. Чим відрізняються письмові прийоми додавання і віднімання від усних? Знайди значення виразів письмово. Виконай перевірку.

Слайд 26. Завдання 7. Знайди значення першої суми у стовпчику письмово. Зістав другу суму з першою. Чи можна в ході знаходження значення другої суми у стовпчику застосувати письмовий прийом?

Слайд 27. Завдання 8. Запиши у «віконцях» відповідні цифри.

Слайд 28-29. Завдання 9. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу.

Слайд 30. Фізкультхвилинка.

Слайд 31-32. Завдання 1. Прокоментуй розв’язання учнів. Які прийоми обчислення вони застосували? Чи можна було міркувати інакше?

Слайд 33-34. Завдання 2. Зістав вирази в кожному стовпчику. Знайди значення першого виразу частинами. Чи допоможе обчислення першого виразу знайти значення другого виразу в стовпчику? Чи можна міркувати так само під час знаходження значення третього виразу?

Слайд 35. Завдання 3. Знайди значення першого виразу в стовпчику порозрядно. Чи можна під час знаходження значення другого виразу в стовпчику міркувати аналогічно?

Слайд 36. Завдання 4. Знайди значення першої суми порозрядно. Чи можна міркувати аналогічно в решті випадків?

Слайд 37-38. Завдання 5. Згадай, як знайти значення виразів, застосовуючи прийом округлення. Використовуючи цей прийом, знайди значення першого виразу в кожному стовпчику. Чи можна міркувати аналогічно в решті випадків?

Слайд 39. Завдання 6. Прокоментуй розв’язання. Знайди значення поданих виразів письмово.

Слайд 40-41. Завдання 7. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну

обернену задачу.

Слайд 42. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 43. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 44-45. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 46. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні