Каталог матеріалів

Урок №4 з образотворчого мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Українське етнічне мистецтво

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №04. Українське етнічне мистецтво

Українське етнічне автентичне образотворче мистецтво. Поняття етнос, етнічне мистецтво, гобелен. Символіка, традиційна орнаментика, колір та техніки у декоративно-ужитковому мистецтві. Вплив національних традицій на розвиток сучасного українського мистецтва і на його інтеграцію у світову мистецьку культуру, як самобутнього і оригінального мистецтва

ХДТ: стилізована аватарка «Я з України».)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, глина.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4. Запам’ятайте.

Слайд5-7. Слово вчителя

Слайд8. Перегляньте відеоролик «Український орнамент».

Слайд9-11. Перша зупинка – «Ткацтво»

Слайд12. Об’єднайтесь у три групи. Знайдіть зразки українських тканих виробів у мережі «Інтернет» та дослідіть їхні орнаменти, символи, кольори.

Слайд13-14. Друга зупинка – «Килимарство»

Слайд15. Запам’ятайте.

Слайд16-17. Друга зупинка – «Килимарство»

Слайд18. Об’єднайтеся в пари. Розгляньте гобелени талановитої майстрині О. Пілюгіної. Порівняйте ці вироби з традиційними килимами України. Прослідкуйте, які символи та кольори використала авторка.

Слайд19. Третя зупинка – «Етноживопис»

Слайд20. Розгляньте твори українських художників і художниць.

Слайд21-23. Слово вчителя

Слайд24. Перегляньте відеоролик «Геній Івана Марчука».Слайд10-11. Обговоріть.

Слайд25. Розгляньте художні твори І. Марчука.

Слайд26. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд27. Створіть для власного ґаджета стилізовану аватарку «Я з України», використовуючи українську символіку.

Слайд28. Послідовність виконання

Слайд29. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд31. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд32. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні