Каталог матеріалів

Урок №4 для 8 класу з біології за О. Тагліна, А. Самойлов, О. Утєвська, Л. Довгаль - Рух як властивість живого. Еволюція опорно-рухового апарату хордових тварин.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку з використанням навчального підручника «Біологія». Автори: Ольга Тагліна, Андрій Самойлов, Ольга Утєвська, Людмила Довгаль для 8 класу до підручника 2025 року випуску.

 

Урок №4. Рух як властивість живого. Еволюція опорно-рухового апарату хордових тварин.

Мета: ознайомити учнів із рухом як базовою властивістю живих організмів та пояснити еволюційні зміни опорно-рухового апарату хордових тварин; сформувати розуміння взаємозв’язку структури та функції опорно-рухової системи в процесі пристосування до різних умов життя; розвивати навички порівняльного аналізу анатомічних особливостей тварин та роботу з науковою інформацією; формувати навички логічного мислення, узагальнення та систематизації знань; сприяти усвідомленню єдності живої природи та її складності; виховувати допитливість, екологічну свідомість і відповідальне ставлення до природи.

Очікувані результати: учень/учениця сприймає інформацію про рух як одну з основних ознак живого; пояснює, чому рух важливий для виживання організмів; розпізнає приклади руху у різних тварин; порівнює будову опорно-рухового апарату у хордових тварин на різних етапах еволюції; описує, як зміни в будові опорно-рухової системи відображають спосіб життя організмів; висловлює власні міркування про значення еволюційних змін для пристосування до середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу

Слайд 2. Організація класу. 

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Поміркуйте.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 4. Слово вчителя.

Слайд 5. Рух як приклад адаптації живих організмів до середовища існування.

Слайд 6. Робота в групах.

Слайд 7-8. Слово вчителя.

Слайд 9. Знайдіть інформацію й виконайте завдання.

Слайд 10. Вправа «Мікрофон».

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Із чого складаються опорні структури організмів?

Слайд 13. Слово вчителя.

Слайд 14. Поміркуйте.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Вправа «Мікрофон».

Слайд 17-19. Слово вчителя.

Слайд 20. Знайдіть інформацію й виконайте завдання.

Слайд 21. Слово вчителя.

Слайд 22. Скелет жаби.

Слайд 23. Слово вчителя.

Слайд 24. Будова скелета крокодила.

Слайд 25-26. Слово вчителя.

Слайд 27. Будова скелета собаки.

Закріплення вивченого

Слайд 28-32. Поміркуйте.

Підсумок. Рефлексія

Слайд 33. Домашнє завдання.

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Інтерв'ю».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні