Каталог матеріалів

Урок №4 для 8 класу з української мови за О. Заболотним, В. Заболотним - П/О. ГР1, ГР2, ГР3. Самостійні частини мови

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, В. Лавринчук, К. Плівачук, Т. Попова (2025) для 8 класу за програмою НУШ.

 

Урок №4. Самостійні частини мови

Мета: сформувати вміння розрізняти слова різних частин мови, розвивати здатність ставити уточнювальні запитання для кращого розуміння інформації, ідентифікувати та виправляти помилки на рівні змісту, структури та мовного оформлення з обґрунтуванням виправлень відповідно до мовних норм, а також творчо застосовувати мовні засоби, обираючи нестандартні рішення та виявляючи художньо-образне й асоціативне мислення;

Очікувані результати: розмежовує в тексті слова різних частин мови на основі смислових і морфологічних особливостей, формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, творчо використовує мовні засоби, обираючи із запропонованих варіантів нестандартні рішення, виявляючи художньо-образне, асоціативне мислення;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Гра «Асоціації». З якою ілюстрацією, на вашу думку, найбільше асоціюється кожна із зазначених частин мови? Поясніть свою відповідь.

Слайди 9-10. Дайте відповіді на запитання та виконайте завдання. Ви можете скористатися таблицею «Частини мови» на форзаці.

Слайд 11. І. Відновіть із кожної групи слів і запишіть прислів’я. Поясніть, що означають ці вислови.

Слайди 12-13. І. Прочитайте текст. Чим саме, на вашу думку, серфінг приваблює сміливців не одну сотню років?

Слайд 14. ІІ. Завдання за текстом. 5. Визначте, які з поданих нижче тверджень суперечать змісту тексту.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 17. ДВА – ЧОТИРИ – УСІ РАЗОМ.

Слайд 18. І. Гра «Займенник». Випишіть із вірша займенники. За кожен виписаний займенник – 1 бал.

Слайд 19. І. Прочитайте текст. Напишіть відповідь (3 речення) на подані в кінці запитання.

Слайд 20. Прочитайте, замінюючи виділене слово займенником. Чи допомогла така заміна уникнути небажаного повтору слів?

Слайд 21. Інтерактивна вправа (вправа 16 на с. 11).

Слайд 22. Запитання для узагальнення

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик».

Домашнє завдання.

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні