Каталог матеріалів

Урок №4 для 8 класу з української мови за О. Авраменко, З. Тищенко - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Дієслово та його форми

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2025)» для 8 класу за програмою НУШ.

Урок № 4.

Тема. Дієслово та його форми

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про форми дієслова, поглибити орфографічні та морфологічні навички, лексичні та граматичні навички; розвивати вміння розпізнавати форми дієслова, правильно їх уживати у власному мовленні; удосконалювати орфографічну пильність; формувати вміння аналізувати, узагальнювати мовні явища та застосовувати здобуті знання на практиці.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця добирає до кожної форми дієслова приклади; розмежовує різні форми дієслова; редагує та записує сполуки слів; виконує тестові завдання; формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння; наводить аргументи для спростування або підтвердження суджень.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 5-6. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте слова та виконайте завдання.

Слайд 9. Доберіть до кожної форми дієслова по три приклади (письмово).

Слайд 10. Перевір себе.

Слайд 11. Відредагуйте та запишіть сполуки слів.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Послухайте трек на вірш П. Тичини «Гаї шумлять...». Випишіть усі дієслова. Надпишіть над кожним особу, число, час і рід (якщо є).

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Опишіть картину, що виникла у вашій уяві від прослуханого (усно).

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайди 18-20. Культура слова. Запам’ятайте, як правильно наголошувати слова.

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні