Каталог матеріалів

Урок №4 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Довкілля, декор, орнамент. СМ: І.Брошкевич «Глечик», вишитий рушник (фрагмент).

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №04 Довкілля, декор, орнамент. СМ: І. Брошкевич «Глечик», вишитий рушник (фрагмент). ХТД ГР: Прикрашання куточка шкільного подвір’я орнаментом з природних матеріалів

Мета: ознайомити учнів з поняттям «орнамент»; розвивати навички прикрашання шкільного подвір’я з природних матеріалів за уявою чи за зразком; виховувати в учнів почуття прекрасного, розуміння народного декоративного мистецтва та любов до національної художньої спадщини.

Обладнання: мультимедійний комплект, природні матеріали.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3-5. Гра «Що зайве». Проаналізуйте предмети та знайдіть зайвий

Слайд6. Погляньте навколо. Яка природа нас оточує? Які будинки навкруги? Чи хочеться вам прикрасити наше довкілля?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд7. Прикрашати предмети побуту люди почали дуже давно.

Слайд8. Порівняйте зображення. Що у них спільного?

Слайд9. Розповідь вчителя

Слайд10. Проте майстри часто поєднують різні елементи й отримують оригінальні орнаменти

Слайд11. Розгляньте світлини. Чи правильно дівчинка підібрала елементи для орнаментів?

Слайд12. Знайдіть орнаменти на глечику та рушнику . Визначте частини орнаменту, які повторюються.

Слайд13. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд14-15. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд16. Прикрасьте куточок шкільного подвір’я орнаментом із природних матеріалів: листя, плодів, шишок, камінців.

Слайд17. Прогулянка на шкільне подвір’я

Підсумок

Слайд18. Розгляньте, на яких речах вдома присутні орнаменти, з яких елементів вони складаються

Рефлексія

Слайд19. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні