Каталог матеріалів

Урок №31 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Складаємо рівняння за текстом простої задачі

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням підручника «Математика» для 3 класу (у 2-х частинах, 2025 року) та робочих зошитів (у 2-х частинах, 2025 року), автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2025 рік

Урок № 31

Тема. Складаємо рівняння за текстом простої задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати прості рівняння; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; формувати вміння розв’язувати прості рівняння способом добору, на основі правил знаходження невідомих компонентів арифметичних дій, складати рівняння за текстовим завданням, розв’язувати прості задачі способом складання рівняння; вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на матеріалі задач на знаходження суми (таблична форма короткого запису задачі); удосконалювати обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд.

Очікувані результати: здобувачі освіти вміють розв’язувати прості рівняння, прості рівняння способом добору та на основі застосування правила знаходження невідомого компонента. Складають рівняння за вимогою. Розв’язують прості задачі способом складання рівнянь (алгебраїчний метод). Порівнюють числові вирази. Обчислюють значень числових виразів, які містять кілька арифметичних дій одного або різного ступенів без дужок і з дужками. Визначають периметр прямокутника та виконують побудову квадрата с таким самим периметром. Розвивають логічне мислення.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та старших;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, виконання письмових математичних завдань, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника, робочого зошита.

 

Обладнання: математичні матеріали; кружки-намистинки, картки з числами.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Перевіряємо домашнє завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії.

Слайд 8. Вправа «Число дня».

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-13. Усне опитування.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Формування вміння розв’язувати рівняння способом добору.

Слайд 14-17. Завдання 1. Назви числа, які є коренями (розв’язками) рівнянь. Розкажи, як можна виконати це завдання.

Формування вміння розв’язувати рівняння на основі застосування правил знаходження невідомих компонентів арифметичних дій.

Слайд 18-21. Завдання 2. Розв’яжи рівняння, застосувавши правила знаходження невідомих компонентів арифметичних дій.

Формування вміння складати рівняння за текстом вимоги про знаходження невідомого компонента.

Слайд 22-25. Завдання 3. Склади й розв'яжи рівняння за текстами задач.

Формування вміння розв’язувати прості задачі способом складання рівняння.

Слайд 26. Завдання 4. Розв’яжи задачу за допомогою рівняння.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Геометрична хвилинка.

Удосконалення обчислювальних навичок табличного множення та ділення; додавання і віднімання в межах 100.

Слайд 29. Завдання 5. Порівняй вирази.

Слайд 30. Завдання 6. Визнач порядок дій і виконай обчислення.

Удосконалення вміння креслити прямокутник і квадрат, обчислювати периметр прямокутника і квадрата, користуючись відповідними формулами.

Слайд 31-32. Завдання 7. Визнач периметр прямокутника зі сторонами 5см і 3 см. Накресли цей прямокутник. Накресли квадрат із таким самим периметром.

Слайд 33. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 34. Завдання 9. Виконай арифметичні дії.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ІV. Пояснення завдань домашньої роботи.

Слайд 36. Робочий зошит № 1, с. 21, № 80-81.

Слайд 37. Завдання 80. Вибери варіант і віднови істинні рівності.

Слайд 38. Завдання 81. Розв'яжи рівняння. Виконай перевірку.

Слайд 39. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

.

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні