Каталог матеріалів

Урок №30 для 1 класу з курсу "Я досліджую світ" за Бібік Н. М. - Сонце. Чи всьому живому потрібно? Досліджуємо вплив світла.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» з використанням підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (У 2-х частинах) Підручник: «Я досліджую світ. Автори: Н. Бібік, Г. Боднарчук (2018)»

 

Урок№30. Сонце. Чи всьому живому потрібно? Досліджуємо вплив світла.

Очікувані результати: учні мають уявлення про сонце, розуміють значення світла і тепла для живої природи; вміють спостерігати за висотою сонця; вміють берегти природу.

Мета:

формування предметних компетентностей:

формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення світла й тепла для живої природи; сприяти формуванню в учнів потреби до цілісного пізнання світу; розвивати мислення, пам'ять, увагу, допитливість; розвивати вміння працювати в парах і групах; розвивати рефлексивні навички; виховувати любов до природи, пробуджувати інтерес до навколишнього середовища.

формування ключових компетентностей:

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій – допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї; самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати; формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів; пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

вільне володіння державною мовою - уміння правильно, точно, виразно передавати свої думки засобами мови та мовлення; володіння культурним науковим та професійним мовленням з метою дії на розум та почуття; удосконалення своєї мовленнєвої культури як гуманітарної складової особистості;

інформаційно-комунікаційна компетентність  учні мають уміти шукати потрібні дані, організовувати, обробляти, аналізувати та оцінювати їх, а також продукувати і поширювати інформацію відповідно до своїх цілей

вміння вчитися – включатися в роботу відразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, зосереджено слухати вчителя, відповідати на запитання, вчити застосовувати вивчені правила на практиці;

здоров'язбережувальна – правильно організовувати навчальну діяльність – змінювати види роботи, щоб запобігти втомлювальності учнів, формувати в учнів вміння активно рухатись під час фізкультхвилинки; дбайливе ставлення до власного здоров¢я і збереження здоров¢я інших людей;

екологічна компетентність - дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація,

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Мотивація навчальної діяльності

Слайд3.

- Діти, з яким настроєм ви сьогодні прийшли на урок?

Слайд4. Ранкове коло.

Слайд 5. Ранкове коло. Гра «Сонце»

Слайд 6.Хвилинка фенологічних спостережень.

Актуалізація опорних знань

Слайд 7. Відгадай загадку.

Повідомлення теми і мети уроку

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником.

Слайд 8. Поміркуй!

Слайд 9. Запам¢ятай!

Слайд 10-13 Розглянь малюнки.

Слайд 14. Фізкультхвилинка для очей.

Слайд 15. Пам¢ятай!

Слайд 16.Запам¢ятай!

Слайд 17-19. Досліди.

Слайд 20-21. Поміркуй!

Слайд 22. Перегляд мультфільма.

Слайд 23. Поміркуй.

Слайд 24. Фізкультхвилинка.

Закріплення вивченого

Слайд 25.Поміркуй.

Слайд 26. Гра «Сонечко»

2.Робота в зошитах.

Слайд 27. Сторінка 44, Вправа 1.

Слайд 28. Сторінка 44, вправа 1.

Слайд 29. Сторінка 44, вправа 2.

Слайд 30. Сторінка 44, вправа 3.

Слайд 31.  Інтерактивне онлайн завдання.

Рефлексія.

  • Рефлексія «Корзина ідей»

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні