Каталог матеріалів

Урок №3 для 7 класу з музичного мистецтва за О. Гайдамакою, Н. Лємєшевою - Мистецтво – яскравий образ України

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О. Гайдамака, Н. Лємєшева»

Урок №03. Мистецтво – яскравий образ України Знає музичні символи України. Знайомий із історичними піснями та думами.

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Очікувані результати: Усвідомлює й аналізує музику: Державний Гімн України, Т. Петриненко «Україна»; духовний гімн «Молитва за Україну» («Боже Великий єдиний, нам Україну храни!») М. Лисенка.

Приймає участь у дослідженні «Народна пісня у професійній музиці»: Варіант 1. Українська народна пісня «Ой, на горі та й женці жнуть», Є. Адамцевич. Запорозький марш; Варіант 2. Українська народна пісня «Засвіт встали козаченьки» (вірші М. Чурай), М. Лисенко Увертюра до опери «Тарас Бульба».

Виконує пісню «Україна - це ти» (музика Тіни Кароль, слова Тіни Кароль та М. Бровченка).

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Прочитайте слова пісні “Ще не вмерла Україна” на музику М. Вербицького та слова П. Чубинського.

Слайд4. Дайте відповідь на запитання.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5-6. Слово вчителя

Слайд7-10. Слово вчителя

Слайд11. Прослухайте: Державний Гімн України.

Слайд12. Прослухайте: Тарас Петриненко. «Україна».

Слайд13-14. Обговоріть.

Слайд15. Слово вчителя

Слайд16. Дізнайтеся більше про композитора.

Слайд17. Обговоріть.

Слайд18. Визначте музичні ознаки цього твору (оберіть із запропонованих і додайте власні характеристики).

Слайд19. Порівняйте композиції із зображенням Козака Мамая, виконані майстрами петриківського та самчиківського розписів.

Слайд20-22. Слово вчителя

Слайд23. Дайте відповідь на запитання.

Слайд24-25. Розгляньте сучасні образи “Козака Мамая”.

Слайд26-27. Слово вчителя

Слайд28. Дослідження «Народна пісня у професійній музиці»

Слайд29. Варіант 1. Українська народна пісня «Ой, на горі та й женці жнуть».

Слайд30. Варіант 1. Євген Адамцевич. Запорозький марш.

Слайд31. Варіант 2. NAVKA. Українська народна пісня «Засвіт встали козаченьки» (вірші Марусі Чурай).

Слайд32. Варіант 2. Микола Лисенко. Увертюра до опери «Тарас Бульба» (фрагмент).

Слайд33. Дайте відповідь на запитання.

Слайд34. Визначте ознаки маршу.

Слайд35. Гімнастика для очей

Слайд36. Послухайте пісню «Україна – це ти». Музика Тіни Кароль Вірші Тіни Кароль та Миколи Бровченка

Слайд37-38. Розучуємо пісню «Україна – це ти».

Слайд39. Виконуємо пісню «Україна – це ти».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд40. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд41. На дозвіллі…

Рефлексія

Слайд42. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні