Каталог матеріалів

Урок №20 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Письмо малої букви у та з’єднань її з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 20

 

Тема. Написання малої букви у

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою у, вчити її писати; формувати вміння з’єднувати букву у з іншими буквами; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка і підрядкової лінії, дотримуватися поля; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, розповідати за малюнком; виховувати охайність, старанність, інтерес до життя комах.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву у; вміє з’єднувати букву з іншими  елементами букв; удосконалює вміння розповідати за малюнком.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: парасолька, дощ, папуга, удав, дуб, жук-олень, жук-рогач, хрущ, жук сонечко.

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.23)

Слайд 11. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 12. Розгляньте малюнок. Які тварини зображені на дереві? Чому папуга під парасолькою?

Слайд 13. Зверніть увагу на елементи букв, позначених на малюнку рисочками. Що ними зобразив художник?

Слайд 14. Знайдіть і наведіть похилі лінії, а потім похилі з петлею внизу. Назвіть за цим малюнком слова, в яких є звук [у] (папуга, удав, дуб).

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 16. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 17. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 18. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Методика написання малої букви у.

Слайд 19. Методика написання малої букви у. З яких елементів вона складається?

Слайд 20. Методика написання малої букви у. Пропишіть її в повітрі за зразком.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 21. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 22. Визначте, які елементи ви напишете в першому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Визначте, які елементи ви напишете в другому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 25. Пальчикова гімнастика.

Слайд 26. Визначте, які елементи ви напишете в третьому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Визначте, які елементи ви напишете в четвертому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30. Визначте, які елементи ви напишете в п'ятому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 31. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 32. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 33. Що зображено на малюнках? Чи знаєте ви назви цих жуків (жук-олень, жук-рогач, хрущ, жук сонечко)?

Слайд 34. Чи є серед жуків однакові? З'єднайте лініями пари однакових жуків.

Слайд 35. Розфарбуйте цих жуків. Якому жуку немає пари?

Слайд 36. Намалюйте простим олівцем жука сонечко та розфарбуйте його.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 37. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів. Складіть з цими словами речення.

Слайд 38. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 39. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 40. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 41. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні