Каталог матеріалів

Урок №2 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Нове життя народних мелодій в інструментальній музиці

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №02. Нове життя народних мелодій в інструментальній музиці

Народні танці; оркестри й ансамблі народних інструментів (повторення).

СММ: Л. Колодуб. Гуцульський танець. М. Скорик. Гуцульський танець із кінофільму «Тіні забутих предків» (із кінофрагментами). Г. Майборода. Гуцульська рапсодія (фрагмент). Пісня «Верховино, світку ти наш». П. Шольц. Фантазія (Варіації) на тему української народної пісні «Верховино, світку ти наш» (у різних інтерпретаціях). Й. Брамс. Угорський танець № 5. А. Дворжак. Слов’янські танці (на вибір).

ХТД: «Колискова майбуття» Музика і вірші В. Дроботенко

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7 Перегляньте: Український танець - Гопак у виконанні Національного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

Слайд8. Перегляньте відео із записами гопака в різних хореографічних версіях, виберіть найцікавішу, на ваш погляд.

Слайд9. Обговоріть.

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Прослухайте: Левко Колодуб. Гуцульський танець.

Слайд12. Прослухайте: Мирослав Скорик. Гуцульський танець із кінофільму «Тіні забутих предків» (із кінофрагментами).

Слайд13. Обговоріть.

Слайд14. Доберіть до музики суголосні за настроями картини, присвячені Гуцульщині. Поясніть свій вибір.

Слайд15-16. Слово вчителя

Слайд17. Прослухайте: Георгій Майборода. Гуцульська рапсодія (фрагмент).

Слайд18. Прослухайте: Павло Шольц. Фантазія (Варіації) на тему української народної пісні «Верховино, світку ти наш» для скрипки і фортепіано.

Слайд19. Прослухайте: українська народна пісня «Верховино, світку ти наш» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

Слайд20. Обговоріть.

Слайд21. Виконайте танцювальні рухи під час звучання народних мелодій у виконанні троїстих музик відповідно до зміни темпу й характеру музики.

Слайд22. Слово вчителя

Слайд23. Обговоріть.

Слайд24-25. Слово вчителя

Слайд26. Прослухайте: Йоганнес Брамс. Угорський танець № 5.

Слайд27. Прослухайте: Антонін Дворжак. Слов’янський танець № 8.

Слайд28. Гімнастика для очей

Слайд29. Виконуємо пісню «Колискова майбуття»..

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд31. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд32. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд33. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні