Каталог матеріалів

Урок №2 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Багатство української мови

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №2. Багатство української мови

Мета: ознайомити із критеріями, які показують багатство української мови, вчити добирати синоніми, доречно їх використовувати відповідно до ситуації спілкування; пояснювати фразеологізми, утворювати нові слова за допомогою префіксів та суфіксів, удосконалювати вміння утворювати форми слова; вчити розв’язувати тестові завдання; розрізняти лексичні помилки; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає критеріями, які показують багатство української мови, добирає синоніми, доречно їх використовує відповідно до ситуації спілкування; пояснює фразеологізми, утворює нові слова за допомогою префіксів та суфіксів, утворює форми слова; розв’язує тестові завдання; розрізняє лексичні помилки; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі; розрізняє лексичні помилки

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Питання – відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайди 10-11. Запам’ятайте.

Слайди 12-13. Виберіть потрібний варіант слововживання та запишіть речення.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайди 17-18. Робота в парах. Доберіть і запишіть приклади до кожного слова за критеріями багатства української мови.

Слайди 19-20. Тестове завдання.

Слайд 21. Зауважте.

Слайд 22. Творче завдання. Колективно доберіть поетичні, мелодійні слова й заповніть ними намальований потяг.

Слайд 23. Культура слова. Запам’ятайте, як правильно наголошувати слова.

Складіть із ними вірш так, щоб закінчення цих слів римувалися.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Питання – відповідь.

Слайд 25. Рефлексія. «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку ЛЕГО.

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні