Каталог матеріалів

Урок №2 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Апостроф.

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №002. Апостроф.

 

Мета: узагальнити знання учнів про апостроф, повторити правила написання слів з апострофом та правила переносу слів з рядка в рядок; вчити доводити свою думку, складати речення за малюнком, розвивати спостережливість, уважність, старанність, фонетичний слух, виховувати любов до рідної мови, пробудження інтересу до знань, до навчання, до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою»

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 8. Розглянь малюнки. «Збери» «розгублені» букви назв намальованих предметів. Підкажіть, які ще слова дружать з апострофом.

Слайд 9. Запам'ятай.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 5. Прочитайте слова. Пригадайте, чому в одних словах ми пишемо апостроф, а в інших — ні. Спишіть слова з апострофом. Поставте у них наголос.

Слайд 12. Пригадай, як потрібно переносити слова з апострофом.

Слайд 13. Словникова робота.

Слайд 14. Вправа «Квест - цікавинка».

Слайд 15. Вправа 6. Прочитай вислови та їх пояснення. Наведи приклади ситуацій, коли їх уживання буде доречним.

Слайд 16. Вправа 6. Виконай завдання на вибір. Спиши один вислів та його пояснення, підкреслюючи слова з апострофом. Випиши слова з апострофом, поділивши їх для переносу.

Слайд 17. Вправа 7.1. Розгляньте малюнки. У назвах яких предметів ставлять апостроф? Запишіть ці слова

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 7.2. Доведіть одні одним, що апостроф ставити потрібно / не потрібно.

Слайд 20. Вправа 7.3. Складіть за малюнками речення, використовуючи слова з апострофом.

Слайд 21. Стратегія «Сторітеллінг».

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок»

Підсумок

Слайд 23-24. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні