Каталог матеріалів

Урок №1 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Досліджуємо форми об’єктів.

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

Урок № 1.

Тема. Досліджуємо форми об’єктів

Мета: визначити значення математики в житті людини; дослідити різні форми об’єктів (плоскі, об’ємні); систематизувати уявлення учнів про орієнтування на площині та в просторі; уточнити розуміння учнями термінів, що вказують напрямок або місце розміщення (над, під, поряд, посередині, попереду, позаду, між); увести зазначені терміни в активний словник учнів; розвивати логічне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики; виховувати товариські взаємини.

Очікувані результати: здобувач освіти розпізнає форму предметів навколишнього світу; розпізнає і описує предмети за їх формою; розрізняє геометричні фігури — точку, пряму, криву; зображує точку, пряму, криву; розуміє і вживає в мовленні узагальнююче слово «кожний»; орієнтується на площині та в просторі (на аркуші паперу, на стільниці парти, робочому столі, у класній кімнаті, на подвір’ї тощо); встановлює відношення між предметами, розміщеними на площині та в просторі (ліворуч, праворуч, між тощо); визначає взаємне розміщення довколишніх об’єктів .

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок».

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу. Емоційне налаштування.

Уточнення знань учнів про математику та її значення в житті людини.

Слайд 3-7. Уточнення знань учнів про математику та її значення в житті людини.

ІІ. Основна частина. Актуалізація опорних знань і способів дії

Ознайомлення з навчальними посібниками «Математика.

Слайд 8. Ознайомлення з навчальними посібниками «Математика».

Слайд 9. Знайомтесь – автори навчальних посібників – Скворцова Світлана Олексіївна та Онопрієнко Оксана Володимирівна.

Слайд 10. Ознайомлення з умовними позначками.

Упізнавання відомих геометричних форм в навколишніх предметах. 

Слайд 11-13. Упізнавання відомих геометричних форм в навколишніх предметах. Гра «Назви предмет/фігуру».

Слайд 14. Фізкультхвилинка для очей.

Розпізнавання геометричних фігур.

Слайд 15–23. Розпізнавання геометричних фігур. Практична вправа з роздавальним матеріалом (набором геометричних фігур різних кольорів).

Слайд 24. Фізкультхвилинка.

Робота за ілюстрацією навчального посібника.

Слайд 25-37. Завдання 1. Опиши, що ти бачиш на малюнку.

Слайд 38. Рухлива вправа.

Відтворення образів геометричних фігур.

Слайд 39. Завдання 2. Знайди на малюнку в завданні 1 предмети, схожі на подані геометричні фігури. Зафарбуй подані фігури відповідно до кольорів цих предметів. Назви відомі тобі фігури.

Слайд 40. Настанова вчителя. Сиди правильно.

Слайд 41. Завдання 3. Намалюй стільки паличок, скільки маленьких жовтих ліхтарів перед школою. Обведи стільки клітинок, скільки зображено дітей.

Створення образів геометричних фігур.

Слайд 42. Завдання 4. Розглянь малюнок. Склади з лічильних паличок такі самі многокутники. Визнач, скільки найменше треба взяти паличок, щоб побудувати трикутник; чотирикутник; п’ятикутник.

Слайд 43. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 44. Online завдання.

Слайд 45-46. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 47. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні