Каталог матеріалів

Урок №9 для 3 класу з математики за Скворцовою С.О., Онопрієнко О.В - Додаємо і віднімаємо числа, використовуючи прийом округлення

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням підручника «Математика» для 3 класу (у 2-х частинах, 2025 року) та робочих зошитів (у 2-х частинах, 2025 року), автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2025 рік

Урок № 9

Тема. Додаємо і віднімаємо, використовуючи прийом округлення

Мета: узагальнити й систематизувати вміння застосовувати прийоми усного додавання і віднімання; вдосконалювати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 100; актуалізувати прийоми додавання і віднімання чисел частинами і порозрядно, знання залежності значення суми від зміни одного з доданків, залежності значення різниці від зміни від’ємника, прийому округлення при додаванні і відніманні двоцифрових чисел; удосконалювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд різними способами: частинами, порозрядно, округленням; застосовувати набуті обчислювальні навички під час обчислення значень виразів, що містять дії різного ступеня та дужки, знаходження невідомого компонента арифметичної дії; застосовувати знання залежності результату арифметичної дії від зміни одного з компонентів під час порівняння виразів способом логічних міркувань; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі (на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць).

 

Очікувані результати: здобувачі освіти використовують прийоми усного додавання і віднімання (прийом округлення; порозрядного додавання й віднімання, по частинах); заміну двоцифрових чисел близьким круглим числом; розуміють залежність значення суми від зміни одного з доданків; залежність значення різниці від зміни від’ємника. Виконують обчислення із застосуванням прийому округлення. Порівнюють числові виразів на основі залежності значення суми від зміни одного з доданків, залежності значення різниці від зміни від’ємника. Вміють знаходити невідомі арифметичні дії.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та старших;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, виконання письмових математичних завдань, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника, робочого зошита.

 

Обладнання: математичні матеріали; кружки-намистинки, картки з числами.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Перевіряємо домашнє завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Узагальнення й систематизація вивченого.

Слайд 8. Вправа «Число дня».

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-13. Усне опитування.

Слайд 14. Геометрична хвилинка.

Актуалізація прийомів обчислення частинами і порозрядно.

Слайд 15-16. Завдання 1. Виконай обчислення порозрядно; частинами. Зістав прийоми обчислення. Що в них спільного? Відмінного?

Актуалізація розуміння прийому заміни числа близьким круглим числом.

Слайд 17. Завдання 2. Заміни кожне з чисел 87; 38; 46; 75; 19; 68 близьким круглим числом. На скільки збільшилося кожне число?

Актуалізація розуміння прийому додавання і віднімання способом округлення з переходом через розряд.

Слайд 18. Завдання 3. Поясни, як знайшли значення виразів прийомом округлення.

Слайд 19. Правило. Прийом округлення.

Застосування прийомів порозрядного додавання і віднімання чисел, обчислення частинами і способу округлення.

Слайд 20-21. Завдання 4. Знайди значення виразів. Спробуй використати прийом округлення.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Порівняння математичних виразів логічним способом.

Слайд 23. Завдання 5. Порівняй вирази, не виконуючи обчислень.

Знаходження невідомих компонентів арифметичних дій додавання й віднімання.

Слайд 24-25. Завдання 6. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 26. Завдання 7. У синьому кружку зазначено суму чисел у кожному ряді. Назви числа, яких бракує.

Слайд 27. Рухлива вправа.

ІІІ. Пояснення завдань домашньої роботи.

Слайд 28. Робочий зошит № 1, с. 5, № 16-17.

Слайд 29-30. Завдання 16. Знайди значення виразів, використовуючи прийом округлення.

Слайд 31. Завдання 17. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні