Каталог матеріалів

Урок №9 для 3 класу інтегрованого курсу "Я досліджую світ" за Бібік Н.М. - Безпека у школі, у довкіллі.

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік, Галина Бондарчук, Тетяна Павлова.

Урок №9. Безпека у школі, у довкіллі

Мета: ознайомити учнів із правилами безпечної поведінки у школі (на перервах, у класах, у спортзалі, на сходах та коридорах);

сформувати уявлення про безпечну поведінку в довкіллі (на вулиці, у парку, біля водойм, на проїжджій частині);

навчити алгоритмів дій у разі виникнення небезпечних ситуацій (пожежа, травмування, загроза з боку тварин, незнайомців тощо);

розвивати уважність, відповідальність і навички самоорганізації в різних умовах;

виховувати обережність, взаємопідтримку та дбайливе ставлення до оточення.

Очікуванні результати: розуміють, що школа та довкілля повинні бути безпечними для всіх учасників освітнього процесу та мешканців громади. Знають основні правила поведінки у школі: дотримання дисципліни, обережне поводження з обладнанням, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, своєчасне інформування дорослих про небезпеку. Усвідомлюють важливість безпечної поведінки на вулиці, у транспорті, в природному середовищі. Уміють уникати небезпечних ситуацій, діяти за інструкціями у разі надзвичайної події, надавати елементарну допомогу

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організаційний момент.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Бесіда «Школа – це…»

Слайд6. Чи порушують дисципліну діти в шкільному коридорі?

Слайд7. На якому малюнку діти порушують поведінку?

Слайд8. Чому, на твою думку діти порушують поведінку в бібліотеці?

Слайд9. Чи правильно ведуть себе діти? Чому?

Слайд10. Чи порушують діти правила поведінки в їдальні?

Слайд11. Яке правило техніки безпеки порушили діти?

Слайд12. Рухлива вправа.

Слайд13. Розглянь малюнки. На яку небезпеку наражаються діти? Які поради ви їм дасте?

Слайд14. Розкажи.

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Словничок.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Чи знаєш ти що зображено на малюнку?

Слайд19. Фізкультхвилинка.

Слайд20. Словничок.

Слайд21. Розглянь малюнки. Які твої дії, якщо ти впав у натовпі?

Слайд22. Якщо ти збираєшся в людні місця:

Слайд23. Розглянь малюнки. Хто з дітей чинить правильно, а хто — ні?

Поясни свою думку.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні