Каталог матеріалів

Урок №8 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання префіксів

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №8. Написання префіксів

 

Мета: удосконалити знання учнів про префікси; вчити визначати у словах префікси; навчити писати префікси з-, с-, роз-, без-, пре-, при-, прі-; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця називає, із яких частин складається слово; визначає у слові префікс; називає, де розташовано префікс у слові; записує слова з правильними префіксами та обґрунтовує їх написання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-3.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Пригадуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Вправа 23. Прочитайте речення. Як правильно записати в них слова, щоб не втрапити в халепу й не справити враження неосвіченої людини?

Слайд 11. Перевір себе. Наскільки важливо вміти писати й говорити правильно? Як людині може зашкодити безграмотне письмо?

Слайд 12. Вправа 24. Запишіть слова, розкривши дужки. Чи впевнені ви у правильності вибраного варіанта. Яких знань вам бракує?

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Вправа 25. Розгляньте схему. Складіть і запишіть запитання, відповіді на які вона містить. Поставте запитання одне одному, щоб перевірити, як засвоїли правила.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Опрацювання таблиці.

Слайд 17. Вправа 26. Прочитайте речення. Випишіть слова із префіксами, які ми вивчаємо сьогодні. Поясніть написання їх. Доберіть спільнокореневі слова до дієслова «цінувати».

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Вправа 27. Прочитайте текст. Сформулюйте суть проблеми. Що є проявом неповаги до цінності людини?

V. Закріплення вивченого

Слайд 20. Тестове завдання.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні