Каталог матеріалів

Урок №14 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на різницеве порівняння

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 14. Досліджуємо задачі на різницеве порівняння

Мета: узагальнити й систематизувати уявлення про математичні структури складених задач на різницеве порівняння; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі; актуалізувати вміння застосовувати правила збільшення або зменшення числа на кілька одиниць, різницевого порівняння, знання поняття оберненої задачі; узагальнити й систематизувати уявлення про задачі на різницеве порівняння, що містять просту задачу на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел, на конкретний зміст дії множення; узагальнити уявлення учнів про те, що порядок та види простих задач визначають план розв’язування складеної задачі шляхом зіставлення задач і дослідження впливу відмінностей на розв’язування задач; застосовувати набуті обчислювальні навички та відповідні правила при обчисленні значень сум або різниць, при знаходженні невідомого компонента арифметичних дій, обчисленні значень виразів на кілька дій, знаходженні значень виразу зі змінною, при порівнянні математичних виразів способом обчислення їх значень; актуалізувати розуміння залежності результату арифметичної дії від зміни одного з компонентів, вміння порівнювати математичні вирази на підставі залежності значення арифметичної дії від зміни одного з компонентів; актуалізувати вміння замінювати віднімання однакових чисел, в результаті якого одержуємо нуль, часткою двох чисел.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Узагальнення й систематизація вивченого. Геометрична хвилинка.

Слайд 5-6.  Усне опитування.

Слайд 5-12.  Актуалізація знання видів простих задач. Робота з вкладкою 2.

Слайд 13.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 14-15.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 16. Завдання 1. Добери схеми до задачі, доповни їх. Розв’яжи задачу.

Слайд 17. Завдання 1. Розв'яжи задачу.

Слайд 18. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 10.

Слайд 19. Завдання 1. Зміни запитання оберненої задачі так, щоб у її розв’язанні останньою була дія ділення.

Слайд 20. Фізкультхвилинка

Слайд 21. Завдання 2. Доповни схеми до задачі. Зістав задачу з оберненою задачею, складеною в ході виконання завдання 1. У чому їх відмінність? Як вона вплине на розв’язання поданої задачі? Поясни пошук розв’язання поданої задачі за схемою. Розв’яжи цю задачу.

Слайд 22. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 23. Завдання 3. Знайди значення або сум, або різниць.

Слайд 24. Завдання 4. Заповни таблицю.

Слайд 25. Завдання 5. Встав такі знаки арифметичних дій, щоб утворились істинні рівності.

Слайд 26. Рухлива вправа

Слайд 27. Завдання 1. Добери схеми до задачі 1; до задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що в них спільне? відмінне? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 28. Завдання 1. З яких простих задач складається задача 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 29. Завдання 1. Зістав опорні схеми до задач 2 і 3. Що відмінне в задачах? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Розв’яжи задачу 3.

Слайд 30. Завдання 1. Розв’яжи задачу 3.

Слайд 31. Завдання 1. Зістав опорні схеми до задач 3 і 4. Що відмінне в задачах? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 4? З яких простих задач складається задача 4? Розв’яжи задачу 4.

Слайд 32. Завдання 1. З яких простих задач складається задача 4? Розв’яжи задачу 4.

Слайд 33-36. Завдання 2. Знайди значення виразів по діях.

Слайд 37. Завдання 3. Знайди значення виразу зі змінною.

Слайд 38. Завдання 4. Порівняй вирази зручним для тебе способом.

Слайд 39. Завдання 5. Склади план виконання завдання, у якому треба дізнатися, периметр якого прямокутника більший.

Слайд 40. Рухлива вправа.

Слайд 41-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 43. Домашні тренувальні вправи. 

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні