Каталог матеріалів

Урок №133 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Вимова й інтонація.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №133. Вимова й інтонація

 

Мета: сформувати поняття про вимову й інтонацію; важливість наголосу і паузи у мовлені; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; бере участь в онлайнових дискусіях; дотримується норм етикету під час онлайн-спілкування; дотримується основ безпечної поведінки в цифровому просторі та основних засад академічної доброчесності; висловлює власні думки, виражає почуття, переживання, ставлення; визначає окремі деталі, що сприяють або заважають комунікації; пов’язує, зіставляє почуте з життєвим досвідом; взаємодіє з іншими в цифровому просторі, дбаючи про власну кібербезпеку; дотримується засад академічної доброчесності у процесі віртуальної взаємодії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 634. Прочитайте тексти.

Слайд 14. Вправа 634. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 15. Запам'ятай!

Слайд 16. Вправа 635. Прочитайте текст, дотримуючись норм вимови. Правильно інтонуйте настрій. Зверніть увагу на інтонацію й паузи.

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 636. Прочитайте речення, поясніть, як ви розумієте його зміст.

Слайд 20. Вправа 636. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 21. Вправа 637. Прочитайте. Які ознаки наголосу виділяє мовознавець? Поясніть такі характеристики наголосу, як: вільний, рухливий, логічний.

Слайд 22. Вправа 638. Чітко вимовляйте голосні [о] та [а] у словах в усіх позиціях. Запишіть свою вимову на диктофон і прослухайте.

Слайд 23. Вправа 639. Прочитайте різним тоном фразу, кожного разу наголошуючи інше слово. Що змінюється у результаті?

Слайд 24. Вправа 640. Прочитайте. Чи поділяєте ви думки авторки тексту? Складіть поради для тренування й збереження голосу, вживаючи дієслова.

Слайд 25. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 26. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні