Каталог матеріалів

Урок №131 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Засоби спілкування (мовні й позамовні).

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №131. Засоби спілкування (мовні й позамовні).

 

Мета: сформувати поняття про мовні та немовні засоби спілкування; яка їх відмінність; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; бере участь в онлайнових дискусіях; дотримується норм етикету під час онлайн-спілкування; дотримується основ безпечної поведінки в цифровому просторі та основних засад академічної доброчесності; висловлює власні думки, виражає почуття, переживання, ставлення; визначає окремі деталі, що сприяють або заважають комунікації; пов’язує, зіставляє почуте з життєвим досвідом; взаємодіє з іншими в цифровому просторі, дбаючи про власну кібербезпеку; дотримується засад академічної доброчесності у процесі віртуальної взаємодії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Пригадуємо.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Вправа 615. Розгляньте позначки. Яку інформацію вони передають? Висловіть думку, чи можна спілкуватися без слів. Визначте, яке це спілкування - вербальне (словесне) чи невербальне.

Слайд 14. Вправа 616. Розгляньте таблицю. Сформулюйте запитання за її змістом.

Слайд 15. Вправа 617. Розгляньте малюнки. Визначте, які види спілкування зображено на малюнках. Схарактеризуйте невербальні засоби, використані мовцями.

Слайд 16. 618. Об'єднайтеся в пари і виконайте завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 619. Ознайомтеся зі значенням слів. Складіть словосполучення зі словами «міміка», «темп» і «тембр». Визначте, що об’єднує слова «мім», «міміка», «пантоміма».

Слайд 19. Вправа 620. Розгляньте таблицю. Підготуйте повідомлення за її змістом.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 21. Вправа 612. 622. Розгляньте малюнок. Висловте припущення, чому комунікація виявилася неефективною. Розкажіть, що може заважати ефективному сприйманню усної інформації?

Слайд 22. Online завдання.

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні