Каталог матеріалів

Урок №130 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Маніпуляції у спілкуванні.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №130. Маніпуляції у спілкуванні

 

Мета: сформувати поняття про один із видів спілкування - маніпуляції; як протистояти маніпуляціям; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень організовує свою діяльність (мотивує, ставить цілі, планує, прогнозує, контролює, здійснює рефлексію, коригує; висловлює та обстоює власні погляди, ідеї, переконання; взаємодіє зі співрозмовниками, супроводжуючи власне мовлення доречними вербальними та невербальними засобами для досягнення комунікативної мети; бере участь в онлайн-дискусіях на відому тематику, пов’язану з власним життєвим досвідом, навчанням, уподобаннями тощо; бере участь в онлайнових дискусіях; дотримується норм етикету під час онлайн-спілкування; дотримується основ безпечної поведінки в цифровому просторі та основних засад академічної доброчесності; висловлює власні думки, виражає почуття, переживання, ставлення; визначає окремі деталі, що сприяють або заважають комунікації; пов’язує, зіставляє почуте з життєвим досвідом; взаємодіє з іншими в цифровому просторі, дбаючи про власну кібербезпеку; дотримується засад академічної доброчесності у процесі віртуальної взаємодії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 9. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 12. Запам'ятай!

Слайд 13. Вправа 609. Розгляньте таблицю. Чи стикалися ви або ваші знайомі з чимось подібним? Наведіть приклади. Чи маєте власний досвід протистояння маніпуляціям? Якщо так – поділіться.

Слайд 14. Вправа 610. Прочитайте уривки з байок Леоніда Глібова. Хто постає в ролі маніпулятора? До яких маніпуляцій вдалися персонажі байок?

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 611. Прочитайте поради, як протистояти маніпуляціям. Складіть діалог, у якому один мовець намагається маніпулювати, а інший протистоїть, не піддається на його хитрощі.

Слайд 17. Вправа «Крісло автора».

Слайд 18. Вправа 612. Розгляньте малюнок. У якій сфері він ілюструє маніпуляції? Запропонуйте варіанти реагування на репліки. Хто найчастіше може піддаватися такому впливу?

Слайд 19. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні